• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• 31.10.2023 14:40
          • 27 listopada 2023 r. nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę pt. Dzień Pieczonego Ziemniaka w Ziołowej Dolinie. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Przedszkolaki zwiedziły gospodarstwo oraz zapoznały się ze zwierzątkami i kolekcją militariów. Spacerowały po ogródku ziołowym. Przedszkolaki przejechały się bryczką po lesie. Na koniec zjadły ciepłą kiełbaskę i tradycyjnego pieczonego ziemniaka.  Organizatorzy: Patrycja Romanowska, Dorota Olkowska
          • Najpiękniejszy lampion z dyni

• 31.10.2023 14:37
          • Dzieci przygotowywały dynie wraz z rodzicami w domu. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością w rzeźbieniu dyń. Wszystkie prace były piękne.

W kategorii 5-6 latki (Sowy):

1. miejsce Mikołaj Olkowski

2 miejsce Zuzanna Grynko

3 miejsce Amelka i Daria Raszka

Grupa 3-4-5 latki (Jeżyki):

1 miejsce Kajetan Witkowski

2 miejsce Kornelia Zrobczyńska

3 miejsce Marcel Bogdanowicz

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Wykonane prace wzbudziły ogromny podziw. Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów. Zdjęcia według kolejności zajmowanych miejsc.

• Dzień Dyni

• 31.10.2023 14:31
          • Dnia 31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. Przedszkolaki przekonały się, że to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo. Tego dnia królowały dyniowe stroje, dekoracje dyniowe i oczywiście dynie w roli głównej. Odkryliśmy wielką różnorodność dyń. Porównywaliśmy kształty oraz kolory różnych odmian. Były dyniowe zagadki, zabawy i tańce. Nie mogło również zabraknąć degustacji smakołyków z dyni - ciasto dyniowe. Dzieci próbowały obskubać pestkę z dyni i zjeść jej środek. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.
          • MENU 30.10.-3.11.2023 r.

• 30.10.2023 17:54
          • PONIEDZIAŁEK 30.10.2023
            ŚNIADANIE: Kasza manna na mleku, chleb z masłem i wędliną, ogórek, herbata owocowa ( seler, mleko, zboże )
            OBIAD: Zupa kapuśniak, bułka, pół jabłka ( seler, zboże, mleko )
            PODWIECZOREK: Naleśniki z dżemem, kakao ( mleko, jaja, zboże )
            WTOREK 31.10.2023
            ŚNIADANIE: Parówka z szynki, chleb z masłem i serem, pomidor, herbata owocowa ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Makaron z twarogiem i śmietaną, herbata z cytryną ( zboże, mleko )
            PODWIECZOREK: Ciasto dyniowe, herbata czarna ( mleko, jaja, zboże )
            ŚRODA 1.11.2023
            ŚNIADANIE:
            OBIAD:
            PODWIECZOREK:
            CZWARTEK 2.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki owsiane na mleku, chleb z masłem i wędliną, papryka, herbata czarna ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Zupa pomidorowa z ryżem, bułka ( zboże, mleko, seler )
            PODWIECZOREK: Mus owocowy, chrupki kukurydziane ( zboże )
            PIĄTEK 3.11.2023
            ŚNIADANIE: Pół jajka, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( zboże, seler, mleko, jaja )
            OBIAD: Paluszki rybne, ziemniaki, ogórek kiszony, kompot ( ryby )
            PODWIECZOREK: Chleb z masłem i serem, papryka, herbata czarna ( zboża, mleko )
          • Dzień Dyni

• 30.10.2023 08:14
          • Nasz Oddział Przedszkolny zdobią już piękne lampiony z dyni, wykonane przez dzieci wspólnie z rodzicami na konkurs przedszkolny pt. Najpiękniejszy Lampion z dyni. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!