• MENU 13.10.-17.10.2023 r.

• 10.11.2023 15:04
          • PONIEDZIAŁEK 13.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki owsiane na mleku, chleb z masłem i wędliną, ogórek, herbata owocowa ( seler, mleko, zboże )
            OBIAD: Zupa gulaszowa, bułka, pół gruszki ( seler, zboże )
            PODWIECZOREK: Ciasto biszkoptowe, z jabłkiem, herbata owocowa (jaja, zboże )
            WTOREK 14.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki ryżowe na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata czarna ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Podudzie pieczone w sosie z makaronem, surówka z kapusty i marchwi z majonezem, kompot ( zboże, seler, jaja )
            PODWIECZOREK: Budyń waniliowy, chrupki kukurydziane ( jaja, zboże, mleko )
            ŚRODA 15.11.2023
            ŚNIADANIE: Chleb z masłem, serem i wędliną, papryka, herbata czarna ( mleko, zboże, seler )
            OBIAD: Naleśniki z dżemem, kakao ( mleko, jaja, zboże )
            PODWIECZOREK: Rogal z masłem, ogórek, herbata owocowa ( zboże, mleko )
            CZWARTEK 16.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki ryżowe na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria, kompot ( zboże, mleko, jaja )
            PODWIECZOREK: Galaretka truskawkowa, pól banana
            PIĄTEK 17.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki jęczmienne na mleku, chleb z masłem i wędliną, papryka, herbata z cytryną ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Zupa karmuszka, chleb ( seler, zboże, mleko )
            PODWIECZOREK: Mus owocowy, herbatniki ( zboża )
          • MENU 6.11.-10.11.2023 r.

• 05.11.2023 13:17
          • PONIEDZIAŁEK 6.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki jęczmienne na mleku, chleb z masłem i wędliną, ogórek, herbata z cytryną( seler, mleko, zboże )
            OBIAD: Zupa krupnik, chleb, pół gruszki ( seler, zboże )
            PODWIECZOREK: Placki z jabłkiem, kakao ( mleko, jaja, zboże )
            WTOREK 7.11.2023
            ŚNIADANIE: Kasza manna na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Ala gołąbki w sosie pomidorowym, piure ziemniaczane, ogórek, kompot ( zboże, jaja, mleko )
            PODWIECZOREK: Kisiel wiśniowy, biszkopty ( jaja, zboże )
            ŚRODA 8.11.2023
            ŚNIADANIE: Płatki ryżowe na mleku, chleb z masłem i wędliną, papryka, herbata owocowa ( mleko, zboże, seler )
            OBIAD: Ryba pieczona, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot ( ryba, zboże )
            PODWIECZOREK: Bułka z masłem, ogórek, herbata z cytryną ( zboże, mleko )
            CZWARTEK 9.11.2023
            ŚNIADANIE: Chleb z masłem, serem i wędliną, pomidor, kakao ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Karkówka w sosie z kaszą, sałata w sosie winegret, kompot ( zboże, mleko, seler )
            PODWIECZOREK: Jogurt naturalny z owocami, herbatniki ( zboże, mleko )
            PIĄTEK 10.11.2023
            ŚNIADANIE: Parówka z szynki, chleb z masłem i serem, ogórek, herbata czarna ( zboże, seler, mleko, jaja )
            OBIAD: Racuchy, kakao ( mleko, zboże, jaja )
            PODWIECZOREK: Zupa owocowa z makaronem ( zboża )
          • Dzień Pieczonego Ziemniaka

• 31.10.2023 14:40
          • 27 listopada 2023 r. nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę pt. Dzień Pieczonego Ziemniaka w Ziołowej Dolinie. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Przedszkolaki zwiedziły gospodarstwo oraz zapoznały się ze zwierzątkami i kolekcją militariów. Spacerowały po ogródku ziołowym. Przedszkolaki przejechały się bryczką po lesie. Na koniec zjadły ciepłą kiełbaskę i tradycyjnego pieczonego ziemniaka.  Organizatorzy: Patrycja Romanowska, Dorota Olkowska
          • Najpiękniejszy lampion z dyni

• 31.10.2023 14:37
          • Dzieci przygotowywały dynie wraz z rodzicami w domu. Wszyscy wykazali się niezwykłą kreatywnością w rzeźbieniu dyń. Wszystkie prace były piękne.

W kategorii 5-6 latki (Sowy):

1. miejsce Mikołaj Olkowski

2 miejsce Zuzanna Grynko

3 miejsce Amelka i Daria Raszka

Grupa 3-4-5 latki (Jeżyki):

1 miejsce Kajetan Witkowski

2 miejsce Kornelia Zrobczyńska

3 miejsce Marcel Bogdanowicz

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy. Wykonane prace wzbudziły ogromny podziw. Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i gratulujemy pomysłów. Zdjęcia według kolejności zajmowanych miejsc.

• Dzień Dyni

• 31.10.2023 14:31
          • Dnia 31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. Przedszkolaki przekonały się, że to bardzo zdrowe i urodziwe warzywo. Tego dnia królowały dyniowe stroje, dekoracje dyniowe i oczywiście dynie w roli głównej. Odkryliśmy wielką różnorodność dyń. Porównywaliśmy kształty oraz kolory różnych odmian. Były dyniowe zagadki, zabawy i tańce. Nie mogło również zabraknąć degustacji smakołyków z dyni - ciasto dyniowe. Dzieci próbowały obskubać pestkę z dyni i zjeść jej środek. Dzień Dyni pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.