• Godziny pracy biblioteki szkolnej
    ŚRODA7:30-11:45 | 15:00-15:30
    CZWARTEK8:00-14:00
    PIĄTEK7:45-13:30
        • Zabierz książkę na wakacje!

• 14.06.2022 19:06
        • Czy zastanawialiście się co książki robią w wakacje?
          Te z biblioteki szkolnej czekają na Wasz powrót.
          Możecie to zmienić!
          Mam dla Was propozycję - zabierzcie je z sobą na wakacje.
          Zapraszam do wypożyczania książek na okres wakacyjny
          Biblioteka jest otwarta do 24 czerwca.
        • Tydzień Bibliotek

• 12.05.2022 21:33
        • W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, klasa 3b odwiedziła bibliotekę szkolną. Na zajęciach dzieci poznały historię pisma. Swoją wiedzę sprawdziły, tworząc napisy w samodzielnie stworzonym alfabecie. Na kolejnych zajęciach uczniowie poznali historię książki. Dzieci postanowiły zabawić się w pisarzy i stworzyć własny zbiór opowiadań, który został opatrzony ilustracjami i wydany w formie książeczki. Organizator: Teresa Gębska
        • Ankieta czytelnicza

• 04.05.2022 15:29
        • Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w stworzeniu listy zakupowej nowości wydawniczych, o które chcemy wzbogacić bibliotekę szkolną.

Bardzo prosimy  o wypełnienie ankiety, która pomoże nam poznać Wasze potrzeby.

Linki do ankiety umieścimy na stronie szkoły i dzienniku Librus.

Ankieta dla uczniów:

Ankieta dla rodziców:

Na propozycje czekamy do 11.05.2022 r.

Propozycje pożądanych tytułów można również wysyłać przez dziennik Librus do pani Teresy Gębskiej lub składać  osobiście w bibliotece.

• Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• 04.05.2022 15:41
        • Z radością informujemy, że wniosek złożony przez naszą szkołę w październiku 2021 roku został rozpatrzony pozytywnie i tym samym otrzymaliśmy rządowe wsparcie finansowe na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Dofinansowanie, które opiewa na kwotę 12 000 zł planujemy przeznaczyć na wzbogacenie księgozbioru w nowości wydawnicze, nowe wydania lektur, pozycje popularnonaukowe o tematyce historycznej, regionalnej, zmodernizowanie sprzętu komputerowego biblioteki oraz promocję czytelnictwa.

Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły będą mogli poszerzać swoje zainteresowania.

• Konkurs "Wiosna na Warmii"

• 22.04.2022 21:08
        • Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, którego organizatorem jest biblioteka szkolna. Konkurs został skierowany do uczniów klas I–III i klas IV–VIII szkół podstawowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Szczegółowe informacje w regulaminie. Zapraszamy, czekają nagrody. Organizator: Teresa Gębska

Regulamin konkursu "Wiosna na Warmii"