• Pasowanie na czytelnika

• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, dbanie o wypożyczone książki, a co najważniejsze rozwijanie umiejętności czytania.

Uroczystość uświetnił spektakl uczniów z klasy 2a oraz przygotowane przez uczniów klasy 2b zagadki czytelnicze.

Uczniowie otrzymali wyprawkę czytelniczą w postaci książki Justyny Bednarek „Wnuczka Antykwariusz” przekazaną przez Instytut Książki w akcji Mała książka – wielki człowiek.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Wczoraj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klasy 5b na godzinie wychowawczej mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o spektrum autyzmu. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i wykazały się sporą aktywnością oraz zaciekawieniem. Nie zabrakło też kilku zabaw, dzięki którym mogły choć przez chwilę poczuć, z jakimi trudnościami w odbiorze rzeczywistości borykają się ludzie w spektrum autyzmu.

• Projekt w praktyce

• 21 marca w naszej szkole odbył sie projekt Woda w praktyce przygotowany przez klasy siódme. W ten sposób obchodziliśmy Dzień Ziemi, Dzień Wody,  Światowy Dzień Recyklingu. Celem naszego projektu było przeprowadzenie serii doświadczeń związanych z wodą, które miały na celu zainteresowanie uczniów nauką poprzez praktyczne demonstracje oraz edukację na temat właściwości wody i jej znaczenia w życiu codziennym.W dniach poprzedzających projekt uczniowie klas siódmych pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wszystkie niezbędne materiały, plakaty oraz zaplanowali kolejność doświadczeń. Uczniowie klas siódmych przyjęli role prowadzących doświadczenia, opwiadali o ich celach i wynikach, odpowiadali na pytania klas IV - VI.Projekt Woda w praktyce był nie tylko edukacyjny, ale także bardzo angażujący wszystkich uczniów. Doświadczenia przeprowadzone przez uczniów klas siódmych były interesujące i łatwe do zrozumienia, co sprzyjało przyswajanie wiedzy na temat wody.Każda klasa miała także możliwość  sprawdzenia siebie w segregacji odpadów na czas. Bezkonkurencyjna okazała się klasa Vb. Gratulujemy! Agnieszka Kabała, Katarzyna Żokowska

• Wycieczka klasy VIa

• 27 marca 2024 roku, uczniowie klasy VI a mieli niezapomnianą okazję odwiedzić fascynujący świat Space Park w Olsztynie – krainę skoków, ewolucji i nieskończonej zabawy. W trakcie dwugodzinnego pobytu w parku trampolin, nasi młodzi eksploratorzy przemierzali rozmaite atrakcje, testując swoje umiejętności i odwagę, w otoczeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. Nie lada atrakcją okazał się także dobrze zaopatrzony bar z przekąskami i napojami, gdzie każdy znalazł chwilę na regenerację sił i chwilę oddechu w miłym towarzystwie. Ten wspaniały dzień pełen emocji i aktywności na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, dodając barw do szkolnych wspomnień.

• Zakończenie rekrutacji

• Zakończyła się rekrutacja do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie.

Lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 w Szkole Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie znajduje się w sekretariacie szkoły oraz na drzwiach wejściowych w budynku głównym szkoły.