• Klasa 6b w Warszawie

• 17.05 2024 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią i panią Izą uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był udział w spektaklu musicalowym pt. "Matylda", następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski i warszawską Starówkę. Organizator: Beata Kowalska

• Występ artystyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Klasy Va i VIa wzięły udział w występie artystycznym w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Szkole Podstawowej we Wrzesinie. Został on przygotowany przez uczniów z klas IV-VIII pod kierownictwem nauczycieli i nawiązywał do kluczowych wydarzeń historycznych z dziejów Polski. Aktorom gratulujemy profesjonalizmu i dziękujemy za zaproszenie.

• Edukacja przyrodnicza

• W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej, które odbywają się w formie warsztatów uczniowie klasy 2b założyli ogródek szkolny. To żywa pracownia, która daje nam możliwość badania, obserwowania, eksperymentowania, poznawania przyrody. Chcemy jednocześnie się uczyć i spędzać czas na świeżym powietrzu. Skończyliśmy prace nad przygotowaniem podłoża, wysialiśmy pierwsza nasiona warzyw, ziół, posadziliśmy sadzonki owoców i kwiatów. Czekamy na efekty :)

• Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

• Omawianie lektury nie musi być nudne! Na naszych zajęciach z lekturą Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zrobiliśmy własnoręcznie skarpetkowe pacynki, następnie bawiliśmy się w klasowy teatrzyk. Tworzyliśmy interaktywne historie oraz animacje skarpetek w programie Scratch Junior, wykorzystując urządzenia multimedialne, dzięki czemu uczyliśmy się programowania. Organizator: Karina Wasilewska

• Biegane dyktando

• Uczniowie z klasy Va przekonali się, że nauka ortografii wcale nie musi być nudna. Podczas lekcji języka polskiego połączyli ruch i zgłębianie wiedzy – wzięli udział w bieganym dyktandzie. Szybko okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie, gdy należy brać pod uwagę poprawną pisownię oraz interpunkcję. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

• Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

• 7 i 8 maja uczniowie klas III przystąpili do Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Nasi uczniowie poważnie podeszli do tego zadania, dlatego też wyniki testu na pewno okażą się zadawalające.

• Wizyta w OSP Jonkowo

• Dnia 8 maja 2024 roku nasz oddział Przedszkolny został zaproszony do OSP w Jonkowie. Tam Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

• Lekcja o Kurpiowszczyźnie

• 06.05.2024 r. w klasie 5b odbyła się lekcja otwarta. Pani Olga Węgierska-Wróbel opowiedziała nam o Kurpiowszczyźnie. Dowiedzieliśmy się od czego pochodzi nazwa Kurpie, czym dawniej zajmowali się Puszczacy i jakie tradycje na tych terenach są dalej kultywowane. Mogliśmy zobaczyć wytwory kultury ludowej oraz strój kurpiowski, który pięknie zaprezentowała nam na sobie uczennica klasy 3a. Zrobiliśmy też samodzielnie wycinanki kurpiowskie. Zajęcia skłoniły nas do refleksji nad tym, jakie są nasze korzenie i skąd pochodzą nasi przodkowie. Kto wie, może ktoś odnajdzie je właśnie „w kadzidlańskim boru”...

• Niebieskie motyle

• W klasach I-III odbył się konkurs plastyczny „Niebieskie motyle.” Zadaniem uczestników było wykonanie niebieskiego motyla - symbolu autyzmu - dowolną techniką plastyczną. Uczniowie spisali się na medal! Otrzymaliśmy bardzo dużo prac konkursowych. Wszystkie piękne i starannie wykonane! Wybór był naprawdę bardzo trudny. Musieliśmy jednak podjąć trudne decyzje.

Oto wyniki:

Miejsce I Ula Pawlik 2b, Alina Kachnowicz 1c

Miejsce II Oliwia Kowalczyk 3b, Julia Ziemnicka 3b

Miejsce III Helena Niedźwiecka 2b, Wojciech Szymański 3b

Wyróżnienia:Róża Burgraf 3b, Natalia Gil 1c, Magda Gol 3b, Aleksandra Rozbicka 1a, Jakub Bogdanowicz 1c, Basia Jończyk 2b, Lila Ostaszewska 1c

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Zwycięzcom gratulujemy!

• Wizyta przedszkolaków w DPS-ie

• Jak zwykle przedszkolaki z grupy Sowy stanęły na wysokości zadania i pokazały się z jak najlepszej strony. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie. Krótki występ naszych małych artystów wywołał wzruszenie oraz szeroki uśmiech na twarzach pensjonariuszy. W ramach podziękowań dzieci zostały obdarowane cukierkami oraz pięknym świecznikiem. Dziękujemy pracownikom oraz mieszkańcom DPS za miłe przyjęcie. Organizator: Dorota Olkowska