Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka klasa 6b wraz z wychowawczynią wybrała się na kolejny rajd rowerowy. Trasa , ponad 30 km, biegła z Jonkowa przez Giedajty- Gietrzwałd- Rentyny-Wrzesinę- Porbady-Węgajty do Jonkowa. W Gietrzwałdzie uzupełniliśmy kalorie, jedząc pyszne lody, a w Rentynach odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. Klasa z łatwością pokonała ponad 30km, ciesząc się ze swojego towarzystwa oraz pięknej pogody. Dziękuję panu Mariuszowi Olkowskiemu za pomoc i opiekę podczas wycieczki.
Rajd rowerowy
Festyn Rodzinny
Jednym z fajniejszych dni w przedszkolu jest dzień, w którym odwiedzają nas rodzice, możemy wtedy wspólnie spędzić czas, bawić się i lepiej poznać. We wtorek 28.05 odbył się Festyn Rodzinny grupy Sowy. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie i wokalne przed swoimi rodzicami. Pogoda nam dopisała a co najważniejsze były dobre humory oraz super rodzinna atmosfera. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę, pomoc w przygotowaniu naszego festynu oraz sprzątnięcie po imprezie.
Wycieczka klas 2a i 2b
Wycieczka klasy 2a i 2b z okazji Dnia Dziecka do Morąga. Tego dnia w garnizonie Morąg był Dzień Otwartych Koszar zorganizowany przez Bartoszycką Brygadę Zmechnizowaną. Mieliśmy okazję zobaczyć wyposażenie indywidualnego żołnierza, sprzęt wojskowy, w programie było także malowanie twarzy, pokaz strzelecki i pokaz walki wręcz.
Kulinarnie w klasie Ic
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie klasy I c samodzielnie skomponowali słodkie desery. Pierwszoklasiści połączyli nowe kulinarne umiejętności z doskonałą zabawą. Efekty były słodkie i bardzo smaczne. #laboratoriaprzyszlosci Organizator: Anna Ryżkowska
"Edukacja z wojskiem"
"Edukacja z wojskiem" - trzygodzinne spotkanie przeprowadzone przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w klasie VIa. Wiemy więcej o bezpieczeństwie i obronności.
Spotkanie z przedstawicielką Klubu Wysokogórskiego
24 kwietnia klasy 4a, 4b, 5a i 5b spotkały się z przedstawicielką Klubu Wysokogórskiego, panią Aleksandrą Naruszewicz. Dowiedzieliśmy się o zasadach bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek, co spakować do plecaka, a także jakie zwierzęta możemy spotkać w górach. Pani Ola pokazała nam także sprzęt przydatny latem w górach: kask, raczki, latarkę czołową. Teraz już wszyscy jesteśmy przygotowani do wakacyjnych wypraw po górach. Do zobaczenia na szlaku!
Karta rowerowa
Uczniowie klas czwartych zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Niedługo otrzymają dokument uprawniający do samodzielnej jazdy rowerem lub hulajnogą elektryczną.Gratulujemy! Organizator: Barbara Schröter
1
Plastyka w terenie
Zajęcia plastyczne klasy 2b w terenie. Tematem była majowa łąka. Czas na świeżym powietrzu spędziliśmy aktywnie dzięki grze terenowej Przyrodniczy labirynt kolorów. Uczniowie w grupach szukali określonych obiektów - roślin lub elementów przyrodniczych w danych kolorach. Organizator: Karina Wasilewska
Wycieczka klas pierwszych
Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Jonkowie odwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku. Głównym celem wycieczki było przybliżenie wyglądu wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia codziennego w chałupie i gospodarstwie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach,, Od owieczki do sweterka gdzie poznały etapy pozyskiwania i obróbkę wełny. Odwiedziliśmy również Hutę Szkła.
Warsztaty Food Heroes
W poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 0-4 uczestniczyli w warsztatach Food Heroes prowadzonych przez edukatorów Banku Żywności w Olsztynie. Warsztaty te miały na celu zainspirowanie dzieci do dokonywania bardziej zrównoważonych wyborów żywieniowych, czyli podniesienie świadomości związku pomiędzy codziennymi wyborami żywieniowymi a stanem naszej planety. W czasie zajęć dzieci poznały rysunkowe postacie 3 superbohaterów: Oliwię, Alicję i Nikodema, którzy zainspirowali do spożywania większej ilości produktów roślinnych, próbowania nowych oraz ograniczania marnowania żywności. Uczniowie otrzymali również pięć wskazówek, jak marnować mniej jedzenia i jak wykorzystać swoje supermoce, żeby zostać bohaterem Food Heroes. Na warsztatach edukatorzy mówili o 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ogłoszonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych, które są największą lekcją świata. Warsztaty Food Heroes realizowane są na całym świecie, a w Polsce w 9 miastach.
"Spotkania z Poezją Warmińską" - rozstrzygnięcie konkursu
W dniu 20 maja 2024 roku został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs recytatorski Spotkania z Poezją Warmińską.
Prace oceniała komisja w składzie:
1. Grażyna Stolc- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
2. Eliza Borowska- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
3. Karolina Gontarz - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
Komisja konkursowa, kierując się kryteriami oceny podanymi w regulaminie konkursu, postanowiła nagrodzić recytację następujących uczniów:
w kategorii I – III :
1. Amelia Suszek - klasa III
2. Marianna Lisowska - klasa II
3. Rozalia Gabiec – klasa II
w kategorii IV – VI:
1. Nadia Kanclerz - klasa IV
2. Miłosz Olkowski - klasa VI
3. Marcela Bednarska - klasa IV
Wyróżnienie - Dominika Mrozińska - klasa IV
w kategorii VII – VIII:
1. Antoni Masłowski - klasa VII
2. Patrycja Sołkiewicz- klasa VIII
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Rozstrzygnięcie konkursu "Wiosna na Warmii"
W dniu 20 maja 2024 roku został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczno – fotograficzny
Wiosna na Warmii
Prace oceniała komisja w składzie:
- Karina Wasilewska- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
- Grażyna Stolc- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
- Teresa Gębska- nauczyciel Szkoły Podstawowej w Jonkowie
Na konkurs wpłynęły 32 prace uczniów SP z terenu Warmii.
Komisja konkursowa, kierując się kryteriami oceny podanymi w regulaminie konkursu, postanowiła nagrodzić prace następujących uczniów:
w kategorii I – III praca plastyczna:
- Alicja Kowalczuk klasa III
- Agata Druzd klasa II
- Julia Ziemnicka klasa III
Wyróżnienie Jan Krumin klasa I
w kategorii IV – VIII zdjęcie:
- Maciej Żołobiński klasa V
- Anna Krumin klasa V
- Julian Ziemnicki klasa V
Wyróżnienie - Mikołaj Dobrzeniecki klasa V
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.
Postępowanie uzupełniające do oddziału przedszkolnego
Informujemy, że w terminie od 27.05.2024 r. do 07.06.2024 r. odbędzie się postępowanie uzupełniające do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie.
Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym należy składać w sekretariacie szkoły.
Wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”
W tym roku w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” udział wzięło 27 uczniów naszej szkoły z klas II - VIII.
Wyróżnienie uzyskali:
- Nagielska Wiktoria kl. II b
- Pawlik Maria kl. III a
- Furgała Jan kl. III a
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Szkolny koordynator konkursu: Barbara Augusiewicz
Dzień Pszczoły
Dnia 20 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pszczoły. Z tej okazji Jeżyki poznały pożyteczność pszczół. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, poznać stroje pszczelarzy w różnych epokach, poznały budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego miodu. Wspólnie z wielkim zaangażowaniem, wykonaliśmy pracę plastyczną. Organizator: Patrycja Romanowska
Klasa 6b w Warszawie
17.05 2024 r. klasa 6b wraz z wychowawczynią i panią Izą uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu był udział w spektaklu musicalowym pt. "Matylda", następnie zwiedzaliśmy Zamek Królewski i warszawską Starówkę. Organizator: Beata Kowalska
Występ artystyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Klasy Va i VIa wzięły udział w występie artystycznym w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Szkole Podstawowej we Wrzesinie. Został on przygotowany przez uczniów z klas IV-VIII pod kierownictwem nauczycieli i nawiązywał do kluczowych wydarzeń historycznych z dziejów Polski. Aktorom gratulujemy profesjonalizmu i dziękujemy za zaproszenie.
Edukacja przyrodnicza
W ramach zajęć z edukacji przyrodniczej, które odbywają się w formie warsztatów uczniowie klasy 2b założyli ogródek szkolny. To żywa pracownia, która daje nam możliwość badania, obserwowania, eksperymentowania, poznawania przyrody. Chcemy jednocześnie się uczyć i spędzać czas na świeżym powietrzu. Skończyliśmy prace nad przygotowaniem podłoża, wysialiśmy pierwsza nasiona warzyw, ziół, posadziliśmy sadzonki owoców i kwiatów. Czekamy na efekty :)
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek
Omawianie lektury nie musi być nudne! Na naszych zajęciach z lekturą Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek zrobiliśmy własnoręcznie skarpetkowe pacynki, następnie bawiliśmy się w klasowy teatrzyk. Tworzyliśmy interaktywne historie oraz animacje skarpetek w programie Scratch Junior, wykorzystując urządzenia multimedialne, dzięki czemu uczyliśmy się programowania. Organizator: Karina Wasilewska
Biegane dyktando
Uczniowie z klasy Va przekonali się, że nauka ortografii wcale nie musi być nudna. Podczas lekcji języka polskiego połączyli ruch i zgłębianie wiedzy – wzięli udział w bieganym dyktandzie. Szybko okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać wers, szczególnie, gdy należy brać pod uwagę poprawną pisownię oraz interpunkcję. Organizator: Zbigniew Kraśnicki
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie