• Przedszkolaki

• Dokumenty

• Dzień Pszczoły

• 21.05.2024 17:28
          • Dnia 20 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień pszczoły. Z tej okazji Jeżyki poznały pożyteczność pszczół. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, poznać stroje pszczelarzy w różnych epokach, poznały budowę ula, przekonać się do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego miodu. Wspólnie z wielkim zaangażowaniem, wykonaliśmy pracę plastyczną. Organizator: Patrycja Romanowska
          • MENU 20.05.-24.05.2024 r.

• 18.05.2024 22:23
          • PONIEDZIAŁEK 20.05.2024
            ŚNIADANIE: Płatki jęczmienna na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( mleko, zboże, seler )
            OBIAD: Zupa kapuśniak ze słodkiej kapusty, bułka, pół jabłka ( zboże, seler, mleko )
            PODWIECZOREK: Chlebek bananowy, mleko ( mleko, zboże, jajka )
            WTOREK 21.05.2024
            ŚNIADANIE: Kasza manna na mleku, chleb z masłem i wędliną, ogórek, herbata z cytryna (zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Klopsiki szwedzkie w sosie z kaszą bulgur, buraczki, kompot ( zboże, jaja, mleko, seler )
            PODWIECZOREK: Kisiel owocowy, biszkopty ( zboże, jaja )
            ŚRODA 22.05.2024
            ŚNIADANIE: Pół, jajka, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Ryba pieczona z sosem koperkowym i ziemniakami, surówka z marchwi i jabłka z majonezem, kompot ( zboże, mleko, jaja, ryba )
            PODWIECZOREK: Bułka z masłem, ogórek, mleko ( zboże, mleko )
            CZWARTEK 23.05.2024
            ŚNIADANIE: Chleb z masłem, serem i pasztetem drobiowym, ogórek, kakao ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Risotto z kurczakiem i warzywami, kompot ( seler )
            PODWIECZOREK: Jogurt naturalny z truskawkami ( mleko )
            PIĄTEK 24.05.2024
            ŚNIADANIE: Płatki owsiane na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata z cytryną ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Zupa fasolowa, chleb ( zboże, seler )
            PODWIECZOREK: Bułka drożdżowa, herbata owocowa( zboże, jaja, mleko )
          • MENU 13.05.-17.05.2024 r.

• 13.05.2024 15:42
          • PONIEDZIAŁEK 13.05.2024
            ŚNIADANIE: Płatki owsiane na mleku, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( mleko, zboże, seler )
            OBIAD: Zupa z soczewicy, chleb, pół gruszki ( zboże, seler, mleko )
            PODWIECZOREK: Racuchy, kakao ( mleko, zboże, jajka )
            WTOREK 14.05.2024
            ŚNIADANIE: Płatki ryżowe na mleku, chleb z masłem i wędliną, ogórek, herbata czarna (zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Spaghetti, herbata z cytryną ( zboże, seler )
            PODWIECZOREK: Kisiel owocowy, chrupki kukurydziane ( zboże )
            ŚRODA 15.05.2024
            ŚNIADANIE: Chleb z masłem, serem i pasztetem drobiowym, pomidor, herbata z cytryną ( zboże, mleko, seler )
            OBIAD: Paluszki rybne, ziemniaki, sałata ze śmietaną, kompot ( zboże, mleko, ryba )
            PODWIECZOREK: Budyń waniliowy, pół gruszki ( zboże, mleko )
            CZWARTEK 16.05.2024
            ŚNIADANIE: Chleb z masłem, serem i wędliną, ogórek, kakao ( zboże, seler, mleko )
            OBIAD: Pierś w sosie pomidorowym z ryżem, ogórek konserwowy, kompot ( zboże, seler, mleko )
            PODWIECZOREK: Kasza manna na gęsto z mlekiem i sokiem truskawkowym ( zboże, mleko )
            PIĄTEK 17.05.2024
            ŚNIADANIE: Jajecznica ze szczypiorkiem, chleb z masłem i wędliną, pomidor, herbata owocowa ( zboże, jaja, seler )
            OBIAD: Rosół z makaronem, pół banana ( zboże, seler )
            PODWIECZOREK: Bułka z masłem, ogórek, herbata owocowa ( zboże, mleko )
            Informacja o produktach wykorzystanych do przygotowania potraw dostępna jest u intendenta lub na kuchni. W nawiasach zaznaczono alergeny.
          • Wizyta w OSP Jonkowo

• 08.05.2024 13:36
          • Dnia 8 maja 2024 roku nasz oddział Przedszkolny został zaproszony do OSP w Jonkowie. Tam Przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją było przymierzanie hełmów  oraz możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.
          • Wizyta w DPS-ie

• 05.05.2024 20:26
          • Jak zwykle przedszkolaki z grupy Sowy stanęły na wysokości zadania i pokazały się z jak najlepszej strony. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne w Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie. Krótki występ naszych małych artystów wywołał wzruszenie oraz szeroki uśmiech na twarzach pensjonariuszy. W ramach podziękowań dzieci zostały obdarowane cukierkami oraz pięknym świecznikiem. Dziękujemy pracownikom oraz mieszkańcom DPS za miłe przyjęcie. Organizator: Dorota Olkowska