Zaczęliśmy szalony wiosenny tydzień w naszej szkole :) 18 marca to dzień na opak, uczniowie klas 1-3 włączyli się do zabawi i założyli swoje ubrania na lewą stronę. Przypominamy, że jutro jest dzień bez plecaka!
Dzień na opak
Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Spotkania z Poezją
11 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 1-3.
Najlepszymi recytatorami wśród najmłodszych okazały się:
1. Helena Niedźwiecka- kl. 2 b
2. Alina Kachnowicz- kl. 1 c
3. Wiktoria Nagielska- kl. 2 b
Komisja przyznała trzy wyróżnienia: Liliana Miśko (kl. 2 a), Maria Pawlik (kl. 3 a), Tomasz Rynko ( kl. 1 c).
Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!Laureatki pierwszego i drugiego miejsca reprezentowały Szkołę w eliminacjach gminnych w Nowym Kawkowie.
Miło nam poinformować, że Helena Niedźwiecka zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych. Trzymamy kciuki!
Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie znajduje się w sekretariacie szkoły oraz na drzwiach wejściowych w budynku głównym szkoły.
Przypominamy, iż rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do złożenia Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego do dnia 27 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.
Lista zakwalifikowanych kandydatów nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do oddziału przedszkolnego.
Budki lęgowe
Budki lęgowe ułatwiają życie ptakom, które budują gniazda. Podczas warsztatów uczniowie klasy 2b przygotowali nowe mieszkania dla ptaków, które zostały dziś zawieszone na terenie szkoły przy pomocy naszego szkolnego konserwatora - Pana Krzysztofa. Mamy nadzieję, że nowe domki szybko zostaną zamieszkane Dziękujemy również Rodzicom za włączenie się do akcji.
W teatrze o mitach greckich
Jak doszło do stworzenia świata, od czego się zaczęło? ,,Mity greckie” to pełen metafor, symboli i alegorii spektakl przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji. Obejrzeli go uczniowie klas piątych. Ważnym przesłaniem było to, że mity są źródłem uniwersalnych postaw i zachowań, że wiele schematów, wedle których żyjemy nie zmieniło się przez tysiąclecia. Po spektaklu uczniowie penetrowali olsztyńską starówkę, następnie pociągiem wrócili do Jonkowa. Organizatorzy: Anna Smolska, Zbigniew Kraśnicki
Projekt lapbook!
Uczniowie klasy 5a przygotowali lapbooki dotyczące lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza. Przy opisach flory i fauny ich pracę kontrolowali goście z Afryki. Organizator: Zbigniew Kraśnicki
Dzień Kobiet w przedszkolu
Dnia 8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie dziewczynki otrzymały upominki, medale oraz życzenia od chłopców. Chłopcy nie zawiedli i obdarowali swoje koleżanki upominkiem oraz kwiatkami. Bardzo dziękujemy w imieniu dziewczynek za udany dzień! Drogie dziewczynki Wszystkiego najlepszego! Organizatorzy: Patrycja Romanowska, Dorota Olkowska
3
Teatr lalek i spektakl pt." Rycerskie potyczki na grzeczne słowa"
8 marca w naszym oddziale przedszkolnym gościliśmy aktorki z Olsztyńskiego Teatrzyku Lalek. Opowiedziały jak zaczyna się tradycyjna bajka, przedstawiły dzielnego rycerza który jest odważny i używa grzecznych słów. Przedszkolaki w dzisiejszym spektaklu stali się także aktorami w przedstawieniu pt. Szewczyk. Dzieciom bardzo podobał się spektakl na koniec Panie zebrały grom oklasków i dostały drobny upominek z okazji Dnia Kobiet.Morał z bajki jest taki ,,Bądź uprzejmy miły grzeczny i wszystko załatwisz. W życiu trzeba być odważnym. Nie bić się, być grzecznym i nikomu nie przeszkadzać.
Bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych
26.02.24 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla klas IV -VIII z p. Karolem Baranowskim dotyczące bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych. W trakcie warsztatów uczniowie rozmawiali nt. naszej prywatności w Internecie i o tym, ile wie nasz telefon o nas oraz jak łatwo oszuści mogą zdobyć nasze dane. Pan Karol przypomniał również o kilku ważnych zasadach:
-Nic w Internecie nie ginie, wszystko co robimy w sieci zostaje zapisane w
serwerach.
-Nie dokumentujemy telefonem ryzykownych lub wstydliwych zachowań.
=Instalujemy tylko te aplikacje, z których chcemy korzystać.
-Nie publikujemy niczego, czego nie ogłosilibyśmy publicznie.
-Traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.
=Przeglądajmy swój profil i usuwajmy wątpliwe rzeczy.
-Możesz zostać moim znajomym, o ile mogę Ci zaufać w kwestii udostępnianych informacji.
Bądź sobą!
26.02.24 r. o godz. 16.30 z p. Karolem Baranowskim spotkali się rodzice i nauczyciele.
Cieszymy się, że warsztaty odbyły się i nasi uczniowie zdobyli wiedzę nt. zagrożeń w Internecie. Pomoże im to uniknąć wielu niebezpieczeństw.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie