• SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12 – 18 LAT

     • 1. Organizacja szczepień

      Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych.

      Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      2. Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

      Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

      • zgodę rodzica,
      • kwestionariusz,
      • kwalifikację lekarz,
      • szczepienie.

      3. Harmonogram szczepień po wakacjach

      Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. 

      Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu: 

      • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
      • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
      • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

      Szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna

     • Wycieczka edukacyjna do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach

     • W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. odbyła się wycieczka do Arboretum w Kudypach. Wyjazd miał na celu uwrażliwić  na piękno przyrody, która nas otacza oraz zintegrować zespół po długotrwałym okresie zdalnego nauczania.  Widzieliśmy tam wiele okazów drzew i krzewów, które zostały ciekawie zaprezentowane przez panią przewodnik. Obejrzeliśmy różne ule i usłyszeliśmy ciekawostki na temat życia pszczół. Po spacerze wśród urokliwej roślinności miło spędziliśmy czas na placu zabaw. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości.

      Uczniowie klasy IIIa i IIIb

      Uczniowie klasy IIIa i IIIb

     • Przygotujmy lepszy świat

     • Uczniowie klas 1-3 w roku szkolnym 2020/2021 uczestniczyli w programie edukacyjnym „Przygotujmy lepszy świat”. Celem programu Knorra było uświadomienie dzieciom, jak  codzienne wybory żywieniowe wpływają na nasze zdrowie i naszą planetę. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że nawet drobna zmiana na  talerzu może być korzystna dla poprawy samopoczucia, kondycji i zdrowia. Może  także zaowocować wielką zmianą w środowisku. Najmłodsi dowiedzieli się, że  świadome komponowanie posiłków ma wpływ na bioróżnorodność, ogranicza emisję gazów,  pozwala zaoszczędzić hektolitry wody i  co ważne, uratować tysiące zagrożonych  gatunków roślin i zwierząt. W ramach programu odbyły się interaktywne lekcje. Dzieci poznały ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami miały okazję przygotować posiłki oparte na składnikach roślinnych.  Uczniowie aktywnie i z radością brali udział w programie.

      Zespół  wychowawców klas I-III

     • Gotuj się na zmiany

     • Klasy pierwsze w roku szkolnym 2020/2021  brały udział w programie edukacyjnym Winiary – „Gotuj się na zmiany” (X edycja). Nadrzędnym celem programu było kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedniego stylu życia  w duchu zero waste już od najmłodszych lat. Uczniowie zrealizowali 3 scenariusze przygotowane przez zespół ekspertów do spraw dietetyki i dydaktyki, oglądali prezentacje i wykonywali quizy sprawdzające zdobytą wiedzę. Stworzyły własne klasowe elementarze niemarnowania żywności. Za zrealizowanie projektu otrzymaliśmy elektroniczną kartę podarunkową do Empiku na doposażenie biblioteczki szkolnej. Program bardzo podobał się dzieciom. W przyszłym roku postaramy się również do niego przystąpić.

      Barbara Schröter, Anna Ryżkowska

    • BLEBLEBLE
     • Dzień Rodziny

     • Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też w naszym Oddziale Przedszkolnym 7 czerwca 2021 roku odbył się uroczysty występ dzieci z grupy Jeżyki. Dziedziniec szkolny stał się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy biesiadowali przy aromatycznym grillu i słodkim poczęstunku. Z pełnymi kiełbasek i słodkości brzuszkami rozeszliśmy się do domów! Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.
      Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze! 

      Dziękujemy p. Zbigniewowi Podsiadły z piekarni z Olsztyn za przepyszne bułeczki

      Aniela Małaczek
      Dorota Olkowska
     • Dzień Dziecka

     • 1 czerwca w słoneczne, wtorkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z grupy Jeżyki i Sowy radośnie obchodziły swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji dzieci doświadczyły wielu niespodzianek: puszczanie baniek, zawody sportowe, zabawy z chusta animacyjną, rysowanie kredą, tańce.

      W tym dniu odwiedzili nas pracownicy Domu Pomocy Społecznej z Jonkowa. Wręczyli dzieciom cudowne  prezenty , które własnoręcznie zostały zrobione przez podopiecznych DPS.  

      Rada Rodziców zasponsorowała lody oraz napoje dla dzieci.  Na zakończenie dnia, dzieci doczekały się jeszcze jednej niespodzianki - słodkiego poczęstunku. Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze.
      Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom wiele radości również na kolejne dni oraz spełnienia marzeń.

      „Gdy się śmieje dziecko śmieje się cały świat” - J. Korczak

      Podziękowania dla Domu Pomocy Społecznej  w Jonkowie oraz Radzie Rodziców
      Dorota Olkowska 
      Aniela Małaczek
     • Dyżur wakacyjny

     • Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2021 Wójta Gminy Jonkowo w sprawie zasad organizacji i terminu dyżuru wakacyjnego dla przedszkola i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Jonkowo informuję, iż nasza placówka pełni dyżur w terminie 01.08.2021 r. – 31.08.2021 r. Z dyżuru mogą korzystać dzieci, których rodzice spełniają warunki określone w zarządzeniu. Na dyżur można zapisać dziecko:

      • uczęszczające w roku szkolnym 2020/2021 do przedszkola lub oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Jonkowo.
      • obydwojga rodziców pracujących lub rodzica pracującego, samotnie wychowującego dziecko.
      • którego rodzic w trakcie dyżuru przedszkola nie korzysta z urlopów: wypoczynkowego, macierzyńskiego, wychowawczego itp. i nie może zapewnić opieki dziecku.

      Termin składania wniosków: do 15 czerwca 2021 r.

      Miejsce składania wniosku - sekretariat Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Jonkowie

      Informacje o pełnionym dyżurze wakacyjnym można uzyskać pod nr. tel. 89 5129 275

      Zarządzenie 39/2021

      Karta zgłoszenia

      Oświadczenie

     • PROJEKT EDUKACYJNY Z WYKORZYSTANIEM LEGO EDUCATION

     • Z radością informujemy, że w naszym oddziale przedszkolnym realizujemy program edukacyjny FIRST LEGO League Discover – Play Makers. Projekt realizowany jest w ramach zapoznania dzieci z nowym rozwiązaniem edukacyjnym z wykorzystaniem klocków Lego Education. Podczas cotygodniowych zajęć dzieci zamieniają się w projektantów i inżynierów, pracują w zespołach, dzielą się pomysłami, rozwijają swoje umiejętności obserwacji, zbierają informacje,  szukają rozwiązań do uzyskania wyznaczonego celu. Na koniec programu dzieci wezmą udział w Festiwalu podczas, którego drużyny podzielą się swoimi projektami i podejmą „Specjalne Wyzwanie.” Podczas tego wyzwania dzieci będą pracować ze swoimi kolegami oraz koleżankami, budować razem kreatywne  modele i świetnie się bawić.

      Zapraszamy Państwa do zapoznania się z projektem  https://fll.edu.pl/fll-discover/.

    • BLEBLEBLE
     • Konkurs plastyczno – fotograficzny „Wiosna na Warmii”

     • Konkurs przeznaczony był dla uczniów  szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego.
      Celem konkursu było:

      • kształtowanie więzi z regionem
      • uwrażliwienie na piękno warmińskich krajobrazów i architektury
      • rozwijanie umiejętności plastycznych i fotograficznych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych
      • inspirowanie do działań artystycznych

      Konkurs został rozstrzygnięty 31.05.2021 r.
      Skład komisji konkursowej:
      Beata Kowalska – nauczyciel plastyki i muzyki,
      Grażyna Stolc – nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz,
      Teresa Gębska – nauczyciel bibliotekarz
      Wpłynęło 11 prac: dwie w kategorii klas 1-3 oraz dziewięć w kategorii klas 4-8.

    • BLEBLEBLE
     • Konkurs plastyczny „Mały patriota - Polska widziana oczami dziecka” został rozstrzygnięty!!!

     • „Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”

      Konkurs przeznaczony był dla dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych oraz przedszkoli z terenu gminy Jonkowo. Celem konkursu było:
      - rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań swoją narodowością, miejscowością, jej historią, tradycją i kulturą;
      - rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności;
      - wyrażanie swoich odczuć, przeżyć poprzez różnorodność ekspresji plastycznej;
      - doskonalenie sprawności manualnej;
      - wzmacnianie więzi rodzinnych: rodzic-dziecko

      Konkurs został rozstrzygnięty 24.05.2021 r.

      Jury w składzie:
      pani Jadwiga Gumbrewicz – nauczyciel religii, techniki informatyki,
      pani Beata Kowalska – nauczyciel plastyki i muzyki,
      pani Elżbieta Przystawko – nauczyciel historii i WOS-u.

      Zainteresowanie naszym konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwanie. Wpłynęło aż 60  prac konkursowych dlatego też, jury miało bardzo  trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe, wykonane różnymi technikami  z wielkim zaangażowaniem dzieci i rodziców. 

     • MŁODZI AKTYWIŚCI

     • W dniu 18 maja odbyły się Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży. Udział w nich wzięło prawie 700 osób. To pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprosił wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

      Konsultacje "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" to wydarzenie, w trakcie którego podejmowane były dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich było  zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

      Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone były  na sześć obszarów tematycznych: "edukacja i szkolnictwo wyższe", "rynek pracy i

      przedsiębiorczość", "społeczeństwo obywatelskie i kultura", "polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa", "zdrowie i sport" oraz "ekologia i klimat".

      Nasze uczennice Agata Kabała klasa VIa, Angelika Pięknik klasa VIIa oraz Katarzyna Narwojsz klasa VIIIb wzięły aktywny udział w tworzeniu tego dokumentu.

      Oto relacje uczennic zaangażowanych w konsultacje:

      „Spotkanie pt. “Wojewódzkie konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” było bardzo ciekawe i rozwijające. Omawiano tam problemy współczesnego świata w grupach: przedsiębiorczość, klimat, gospodarka, sport, polityka prorodzinna. Uczestniczyłam w grupie zajmującej się między innymi problemami rynku pracy, braku aktywności zawodowej wśród dorosłych otrzymujących świadczenia pieniężne, w tym 500+. Poruszaliśmy tam problemy niechęci zatrudniania młodych pracowników oraz brak przygotowania młodzieży do startu na rynku pracy. Uważam, że takie spotkanie jest dobrym sposobem na wymianę doświadczeń i poglądów. Bardzo ciekawie spędziłam czas.”
      Katarzyna Narwojsz VIIIB 

      „Uważam, że warto jest brać udział we wszelkiego rodzaju projektach. Było to dla mnie nowe doświadczenie, dzięki któremu mogłam sprawdzić samą siebie. Sądzę, że każdy powinien angażować się w takie inicjatywy, gdyż daje nam to wiele możliwości. Oprócz tego, bez wątpienia możemy nauczyć się nowych rzeczy, które zapewne przydadzą się nam w przyszłości.”
      Angelika Pięknik klasa VIIa

    • BLEBLEBLE
     • Podziękowanie

     • Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „zrzutka.pl”. Dzięki Państwa wielkim sercom zebraliśmy kwotę 6503 zł, którą wesprzemy remont biblioteki szkolnej. Bardzo się cieszymy, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej zjednoczyliśmy się i możemy wesprzeć szkołę w podnoszeniu jakości jej pracy, do której uczęszczają Nasze pociechy. Finansowe i organizacyjne wspieranie działalności statutowej szkoły jest jedną z naszych kompetencji, do której realizacji tak licznie i wspaniałomyślnie Państwo się włączyli. Jesteśmy otwarci na Państwa inicjatywy. Mamy nadzieję, że współpraca między nami – rodzicami, szkołą i lokalnymi władzami będzie się owocnie rozwijała i przynosiła wiele satysfakcji w kolejnych latach.
      Przewodniczący Rady Rodziców
      Krzysztof Pięknik

     • Rekrutacja uzupełniająca - przedszkole

     • Z dniem 31 maja 2021r. rozpoczynamy uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022!

      Prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej”, który jest dostępny wraz ze wzorami odpowiednich dokumentów w zakładce „szkoła – rekrutacja” oraz w sekretariacie szkoły. Terminy rekrutacji zostały określone Zarządzeniem nr 12/2021 z dnia 29 stycznia 2020r. Czytelnie wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy szkole” należy złożyć do 9 czerwca 2021r., do godz. 15.00 w sekretariacie szkoły lub też przesłać wersję elektroniczną na maila spjonkowo@jonkowo.pl pamiętając o konieczności doniesienia oryginału zgłoszenia do sekretariatu w późniejszym terminie.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Wyniki konkursu Zabierz flagę na wycieczkę

     • Uczniowie przyłączyli się do  obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Uczcili też  rok 2021, który Sejm RP ustanowił Rokiem Konstytucji 3 Maja. Wykonali pracę konkursową- zdjęcie wybranego miejsca z flagą w tle. 

       

      Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:

      W kategorii klas I-III

      I miejsce Joanna Trocha klasa IIb

      II miejsce  Oliwia Dobosz klasa Ia

      III miejsce Damian Kotowski klasa IIIb

       

      W kategorii klas IV-VIII

      I miejsce Alicja Leleniewska klasa VIIIa

      II miejsce Marek Kiczkajło klasa IVa

      III miejsce Zuzanna Paprota,  Dominika Szymczak klasa VIA

      Wyróżnienia:

      Nikola Hojda klasa IVa, Julia Bernad klasa IVB, Matylda Burcz klasa V, Tomasz Majsterek klasa VIB, Dominika Szymczak klasa VIIa, Emilia Kotowski klasa VIIIb.

      Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Organizatorzy: Barbara Augusiewicz, Elżbieta Przystawko

     • Warsztaty

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła  w styczniu i w maju wzięła  udział w Warsztatach z Wyzwaniem prowadzonych przez wolontariat studencki w ramach programu PROJEKTOR.

      Warsztaty z Wyzwaniem powstały, aby stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego zrozumienia problemów współczesnego świata. Wolontariusze – studenci, zaangażowani do prowadzenia zajęć, pokazują dzieciom, że tematy, które są ważne w dorosłym życiu, nie muszą być trudne i nudne w nauce.
      Są one dostosowane do formy nauczania zdalnego i w całości odbyły się on-line.

      Uczniowie klasy IVb zrealizowali wyzwanie Świadomy Ja - żyję i działam w cyfrowym świecie.

      Uczniowie klas IVa, IVb oraz V zrealizowali wyzwanie Szczęśliwy Ja - lubię siebie i innych.
      Warsztaty z Wyzwaniem to dwa spotkania zespołu studentów z klasą oraz praca nauczyciela-wychowawcy  z klasą pomiędzy tymi spotkaniami.

      Uczniowie mieli możliwość pracy z osobami spoza naszego środowiska, przedstawili się i opowiadali o sobie, w formie zabawy pobudzali swoją wyobraźnię, uczyli się argumentowania własnego zdania. Dzieci wyrażały pozytywne opinie o realizowanym projekcie.

      Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i czas poświęcony na wspólną zabawę.

      Szkolny koordynator Elżbieta Przystawko

     • Podwórko NIVEA

     • Szanowni Państwo,
      serdecznie zachęcamy do udziału w akcji Podwórko NIVEA, w której bierze udział Nasza szkoła. Możemy wygrać 1 z 20 placów zabaw, który będzie skłaniał uczniów do bycia razem, aktywnego spędzania czasu i ułatwi nawiązanie przyjaźni. Już od 24 maja można głosować poprzez formularz na stronie internetowej https://podworko.nivea.pl/2021/lokalizacja/210-jonkowo
      Codziennie można oddawać 1 głos! Akcja trwa do 15 lipca, liczymy na Państwa wsparcie !!!!

      Wszelkie pytania proszę kierować do pedagogów szkolnych, postaramy się pomóc :)

       

       

    • BLEBLEBLE
     • Kondolencje

     • „Ludzie, których kochamy zostają na zawsze,
      bo zostawili ślady w naszych sercach”

      Pani Bogumile Matejek
      płynące z głębi serc wyrazy współczucia
      z powodu śmierci taty

      składa

      Dyrektor oraz Koleżanki i Koledzy
      ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
      w Jonkowie

     • Wyniki konkursu o Świętym Józefie.

     • W związku z rokiem świętego Józefa, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-VIII. Zadaniem uczniów klas I-III było namalowanie portretu św. Józefa, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli namalować scenę z życia świętego Józefa. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce:
      Hanna Bartycha - klasa Ib
      Szymon Dzięgiel - klasa Ib

      II miejsce:
      Michał Szymański - klasa IIIa

      III miejsce:
      Julian Ziemnicki - klasa IIb

      Wyróżnienia:
      Kacper Rozbicki - klasa IIb
      Aleksander Przystup - klasa IIIb

       

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce:
      Emilia Kotowski - klasa VIIIb

      II Miejsce:
      Julianna Wiśniewska - klasa VIIIa
      Maria Michalska - klasa VIc

      III miejsce:
      Maciej Prusik - klasa IVa

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!