• Gotuj się na zmiany

     • Klasa IIIB w nowym roku szkolnym bierze udział w programie Gotuj się na zmiany. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia już od najmłodszych lat. Zdrowe nawyki wcale nie oznaczają nudy, a racjonalne podejście do odżywiania może być zabawą.

      Klasa Pani Karoliny już dobrze wie, z czym to się je i na lekcjach pobudza apetyt... na wiedzę! Organizatorzy: Karolina Gontarz, Agnieszka Rajkowska

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Jesteśmy Polką i Polakiem”

     • Dnia 22 listopada w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza  Kościuszki w formie zdalnej odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Powołano Komisję Konkursową w składzie:

      • Magdalena Paluch (przewodnicząca) – absolwentka reżyserii dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
      • Beata Kowalska – nauczyciel muzyki i plastyki,
      • Magdalena Masyk – nauczyciel religii.

      Jury wysłuchało wszystkich przekazanych nagrań, dokonało oceny i podjęło decyzję przyznając następujące miejsca:

      I miejsce Maria Dulczewska za wykonanie utworu  „Na Nowej Górze” – Przedszkole w Jonkowie

      II miejsce Błażej Dziuba i Miłosz Rębacz(duet) za wykonanie utworu „Szara Piechota” –oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jonkowie

      III miejsce Tymon Próchiński za wykonanie utworu „Jest takie miejsce – Polska” – Przedszkole w Jonkowie

       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów i życzymy dalszych sukcesów.

      Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do występu  oraz propagowanie wychowania patriotycznego.

      Dyplomy i nagrody zostaną przekazane do 26 listopada.

      Dorota Olkowska, Małgorzata Wicha

     • Poznajemy swój region

     • W dniu dzisiejszym klasa IVa w nietypowy sposób poznawała swój region. Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej "Baśnie i legendy regionu" w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej oraz zwiedzaliśmy Muzeum Nowoczesności. Tu poznaliśmy w najdrobniejszych szczegółach historię Tartaku Raphaelsohnów. Było też wiele eksponatów związanych z dawnym Olsztynem. Nie ominęła nas także wystawa zabytkowych samochodów w zajezdni trolejbusowej. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

     • Pomagamy

     • Nasza szkoła w tym roku włącza się w działania Szlachetnej Paczki. Do 3 grudnia zbieramy żywność z długim terminem ważności oraz chemię gospodarczą. Zachęcamy do włączenia się w pomoc! Razem możemy więcej. Dzięki nam ktoś może mieć naprawdę piękne Święta. Warto pomagać!

     • Święci bliżej nas

     • Listopad to czas szczególnej modlitwy za zmarłych, czas zadumy i refleksji. Ale w naszej szkole jest to też czas poznawania świętych. Klasy I-V wzięły udział w projekcie, który miał im przybliżyć postacie różnych świętych. Klasy III przygotowały plakaty o swoich patronach, klasy I i II przygotowały postacie świętych, natomiast uczniowie klas IV-V zapoznawali się z życiorysami wylosowanych świętych. Zwieńczeniem tych wszystkich działań była wesoła foto-budka. Dzięki niej każdy z nas i uczeń i nauczyciel mógł poczuć się świętym - wszak wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Organizator: Magdalena Masyk

     • Narodowe Święto Niepodległości

     • Uczniowie klas trzecich i piątych naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, który upamiętnił 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie oraz radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

     • Dzień Głośnego Czytania

     • W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Pomysłodawcy przypominają, że czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

      My podczas lekcji języka polskiego głośno czytaliśmy m.in. "Zemstę" oraz "Opowieści z Narnii". Mamy nadzieję, że usłyszane fragmenty zachęcą uczniów do dalszej lektury, a czytanie będzie kontynuowane w domu. Organizatorzy: Grażyna Stolc, Zbigniew Kraśnicki

     • Akcja "Szkoła Pamięta"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta", której celem jest upamiętnienie postaci i wydarzeń ważnych dla Polski. Uczestnicy kółka regionalno-fotograficznego uporządkowali na cmentarzu w Jonkowie grób, w którym spoczywa ksiądz Artur Linka, poznali życiorys księdza oraz zapalili znicze na zbiorowej mogile nieznanych mieszkańców wsi zastrzelonych przez sowietów. To była prawdziwa lekcja lokalnej historii. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

    • BLEBLEBLE
     • Kondolencje

     • „Jest taka chwila, o której myślimy, która zawsze nadejdzie, ale zawsze nie w porę, zawsze za wcześnie, nie ma takich słów, które oddałyby żal jaki czujemy po stracie bliskichi takich, które mogłyby w takiej chwili pocieszyć...”

      Pani Emilii Richter wyrazy głębokiego współczucia oraz z serca płynące słowa otuchy z powodu śmierci siostry składa Dyrektor i cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie

     • OPŁATA ZA OBIADY NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

     • OPŁATA ZA OBIADY NA MIESIĄC GRUDZIEŃ
      WYNOSI 16 x 2,50 = 40 zł
      PŁATNE DO 15.11.2021 NA NUMER KONTA :

      80 8857 0002 3001 0100 0912 0001

      W TYTULE WPISUJEMY IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA/DZIECI, KLASĘ I MIESIĄC, ZA KTÓRY DOKONYWANA JEST WPŁATA.

      Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat za obiady. Opłaty nieterminowe i z błędną kwotą będą zwracane.

     • Noc Bibliotek

     • Za nami „Noc w bibliotece”. Wydarzenie odbyło się w piątek 22 października i zebrało wielu pasjonatów czytelnictwa. Na początku słuchaliśmy utworu Marii Zientary –Malewskiej  - „Legenda o świętym Jakubie patronie Olsztyna”. Wykonaliśmy prace plastyczne. Po części czytelniczo – plastycznej przyszedł czas na odrobinę ruchu. Pani Karolina przedstawiła nam zasady zabawy w podchody -  Akcja w Internecie. Musieliśmy rozwiązać zagadki, by odkryć gdzie mieszka haker. Wszystkim grupom udało si ę go wytropić. Po wysiłku fizycznym i umysłowym przyszedł czas na odrobinę relaksu przed telewizorem. Dostarczył go film Krzysiu, gdzie jesteś? Seans filmowy kończył nasz wieczór. W świetnych nastrojach udaliśmy się do domu. Niektórzy już pytali o koleją noc w bibliotece.

      Do zobaczenia za rok.

      Organizatorzy: Teresa Gębska, Grażyna Stolc, Karolina Gontarz, Zbigniew Kraśnicki

     • Spotkanie z RYMcerzami

     • W środę naszą szkołę odwiedzili RYMcerze, którzy poprowadzili projekt profilaktyczny "Nie zmarnuj swojego życia". Podczas spotkania przedstawili własne historie walki z nałogami oraz swoją twórczość muzyczną.

    • BLEBLEBLE
     • Kondolencje

     • "Spieszymy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...."
      Ks. Jan Twardowski

      Filipowi Zaborowskiemu wyrazy głębokiego współczucia oraz wsparcia po odejściu Taty składają pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jonkowie.

     • Ziołowa Dolina

     • 6 października  uczniowie klas pierwszych brali udział w wycieczce do Ziołowej Doliny w Wilimowie. Celem wycieczki była integracja pierwszoklasistów. Obcując z przyrodą uczniowie mieli okazję zwiedzić gospodarstwo i nakarmić  zwierzęta. Niebywałą zabawą dla dzieci było zbieranie ziemniaków i przejażdżka wozem konnym.

      Gospodarze przygotowali uczestnikom pyszny poczęstunek. Wiejskie powietrze i ruch zrobiły swoje, wszystkim dopisał apetyt! Pełne wrażeń i pozytywnej energii dzieci wróciły do szkoły.

     • Podziękowanie dla Centrum Ogrodowego Garden

     • Człowiek, jest wielki nie przez to, co ma,
      Lecz przez to,  czym dzieli się z innymi”

      Jan Paweł II

      Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność dla Centrum Ogrodowego Garden z Jonkowa  za życzliwy gest i wsparcie. Dziękujemy za wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy. Dzięki Państwa wsparciu możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń. Życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

      W imieniu całej społeczności szkolnej Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie Małgorzata Świderska

       

     • OPŁATY NA RADĘ RODZICÓW 2021/2022

     • Informujemy, że Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie ustaliła wysokości opłaty na Radę Rodziców w wysokości 30 zł na dziecko na cały rok szkolny 2021/2022. Wpłaty prosimy dokonywać na konto Warmińskiego Banku Spółdzielczego o numerze:

      31 8857 0002 4001 0000 5106 0001

      W tytule przelewu należy wpisać imię, nazwisko oraz klasę dziecka. W razie niedokonania przelewu zachęcamy do wpłacania u przedstawicieli Rady Rodziców w swoich klasach na najbliższym zebraniu szkolnym. Wpłatę dokonujemy jednorazowo na cały rok szkolny.

      Informujemy, że wpłaty na Radę Rodziców nie są przyjmowane przez Sekretariat Szkoły, ani przez wychowawców czy nauczycieli.

      Gorąco zachęcamy do uiszczenia w/w wpłat, ponieważ pieniądze te służą naszym dzieciom i w różnej postaci zawsze do nich wracają.

       

    • BLEBLEBLE
     • XI Światowy Dzień Tabliczki - wyniki

     • 1 października 2021 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu tygodnia poprzedzającego egzamin dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. W piątek uczniowie kl. III-VIII przystąpili do egzaminu.

       

       

       

       

      Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:

      Klasa III a

      1. Hanas Mikołaj
      2. Łach Zuzanna
      3. Banaszek Piotr
      4. Koczan Szymon
      5. Wiszowata Maria
      6. Dulczewski Jan
      7. Brzezińska Julia
      8. Serowiec Szymin
      9. Pawłowski Wiktor
      10. Żochowska Maja

       

      Klasa III b

      1. Margalska Aleksandra
      2. Łowczyk Alan
      3. Tkaczyk Aleksander
      4. Ziemnicki Julian
      5. Tłoczkowski Maciej
      6. Kotowska Oliwia
      7. Laskowska Amelia
      8. Greś Adrianna
      9. Aszkiełowicz Tymon
      10. Żokowski Jan

       

      Klasa IV a

      1. Dziouksza Maja
      2. Fiłonowicz Maja
      3. Sapryka Rafał
      4. Michalski Szymon
      5. Certa Marta
      6. Banacki Wiktor
      7. Michalski Aleksander
      8. Syski Michał
      9. Dreher Marcel
      10. Rudzińska Natalia
      11. Pralicz Maksymilian
      12. Szymański Michał
      13. Kruk Błażej

       

      Klasa IV b

      1. Krzemiński Błażej
      2. Olkowski Miłosz
      3. Olszak Maciej
      4. Waśniewska Matylda
      5. Oleksiak Nikodem
      6. Laskowska Zofia
      7. Piasecki Leon
      8. Garkowska Amelia
      9. Kordaczuk Antoni
      10. Pracka Amelia
      11. Olewiński Wojciech

       

      Klasa V a

      1. Witkowska Julia
      2. Pawłowski Tomasz
      3. Kędzierzawska Zofia
      4. Pawłowska Zuzanna
      5. Szewczuk Monika
      6. Hojda Nikola
      7. Szyszko Monika
      8. Kiczkajło Marek
      9. Zakrzewska Maja
      10. Bogdanowicz Natasza
      11. Dulczewski Tomasz
      12. Wamposzczyk Oliwia
      13. Rudziński Borys

       

      Klasa V b

      1. Masłowski Antoni
      2. Czyżewski Aleksander
      3. Kalinowska Dorota
      4. Kowalik Filip
      5. Koprowska Klaudia
      6. Aleksandrzak Emilia
      7. Sosnowski Kamil
      8. Babilec Igor
      9. Vashchenko Mikołaj

       

      Klasa VI

      1. Burcz Matylda
      2. Olszewska Patrycja.
      3. Nuzikowski Miłosz
      4.  Kuchta Marceli

       

      Klasa VII a

      1. Kordaczuk Jeremi
      2. Szymczak Dominika
      3. Zakrzewska Aleksandra

       

      Klasa VII b

      1. Ickiewicz Aleksander
      2. Majorkiewicz Kinga
      3. Krzyżewska Marta
      4. Januszkiewicz Magdalena
        

      Klasa VII c

      1. Daniszewska Emilia
      2. Dawcewicz Łucja
      3. Żochowski Bartłomiej
      4. Marcinkiewicz Kamil

       

      Klasa VIII a

      1.  Zieliński Maciej
      2. Dziczek Marcelina
      3. Pięknik Angelika
      4. Górzyńska Małgorzata
      5. Rajska Kalina
      6. Prusik Natalia
      7. Snitkowski Wiktor
      8. Markiewicz Michał
      9. Kowalska Nadia

       

      Klasa VIII b

      1. Ciołek Emilia
      2. Dziczek Michał
      3. Oryl Szymon
      4. Jończyk Aleksandra
      5. Domzała Krzysztof
      6. Zakrzewski Filip
      7. Cygan Szymon
      8. Socha Dominik
      9. Drygalska Amelia
      10. Kiliańska Martyna

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Szkolni koordynatorzy:

      Barbara Augusiewicz

      Monika Szot

      Regina Pirogowicz