• Aktualności

            • Dzień Wody

            • Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 1a uczestniczyli w specjalnej lekcji geografii, podczas której ich starsi koledzy z klasy 5a przedstawili najważniejsze informacje związane z oceanami, morzami, rzekami oraz ochroną wody. Dodatkowo uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Woda to skarb". Galeria 27 prac znajduje się w sali nr 4. Rozstrzygnięcie konkursu niebawem. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

            • Dzień Poezji

            • Klasy 5a i 6a uczestniczyły w Światowym Dniu Poezji, który corocznie przypada 21 marca. Podczas nietypowej lekcji języka polskiego staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie: Jak być bardziej romantycznym? Pomogły w tym wiersze oraz piosenki do nich zaśpiewane przez Sanah, Mozila oraz Grechutę. Przydały się również poduszki. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

            • Trzymamy kciuki

            • 18 marca nasze uczennice Helena Niedźwicka-2b i Alina Kachnowicz-1c wzięły udział w eliminacjach gminnych konkursu Recytatorskiego Spotkania z Poezją, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Nowym Kawkowie. Miło nam poinformować, że Helena Niedźwicka z klasy 2b zajęła 2 miejsce i będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych w Dywitach. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

            • Dzień Wiosny

            • Najpiękniejsza pora roku się zaczyna! Już nadeszła wiosna, skończyła się zima! 21 marca 2024 roku odbył się wiosenny happening z okazji Pierwszego Dnia Wiosny pod hasłem Powitanie wiosny-pożegnanie zimy. Uczniowie klas 1-3 maszerowali z marzannami po Jonkowie, śpiewając wiosenne piosenki oraz wykrzykując hasła na powitanie wiosny. Było głośno i wesoło. Uczniowie prezentowali również plakaty, które wykonali specjalnie na powitanie wiosny.

            • Wycieczka klas 2a i 2b

            • 20 marca uczniowie klasy 2a i 2b pojechali na wielkanocną wycieczkę do Wioski Garncarskiej w Kamionce. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, gdzie każdy wykonał ozdobę wielkanocną. Spacerowaliśmy i szukaliśmy oznak wiosny na terenie Wioski. Odwiedziliśmy galerię Skarby Ziemi, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć wystawę skał, skamieniałości i minerałów.Na terenie Wioski Garncarskiej jest największy ogród pokazowy na Warmii i Mazurach o charakterze edukacyjnym. Tam odbyła się gra terenowa Poszukiwanie skarbu Króla Maurycego. Po rozwiązaniu zagadek przygotowanych przez wielkanocnego zajączka, uczniowie znaleźli cenny skarb. Wycieczka była pełna przygód!

            • Dzień Kolorowej Skarpetki

            • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa, dlatego Grupa Jeżyków do przedszkola przyszła w niedopasowanych skarpetkach. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa barwne i szczęśliwe. Organizator: Patrycja Romanowska, Dorota Olkowska

            • Światowy Dzień Zespołu Downa

            • Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca i jest to okazja, aby wyrazić wsparcie dla osób z tym zespołem. Właśnie w tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki nie do pary, które stały się symbolem tego dnia.Zespół Downa jest związany z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze, stąd data 21.03. Dodatkowo ten chromosom ma kształt skarpetki...  Nosząc kolorowe skarpetki nie do pary, wyrażamy wsparcie dla osób z Zespołem Downa i promujemy akceptację różnorodności. To piękny gest, który pokazuje, że różnorodność jest wartością, a każdy z nas jest wyjątkowy. Dlatego w Światowy Dzień Zespołu Downa nosimy kolorowe skarpetki, aby wyrazić nasze wsparcie i zrozumienie dla osób z tym zespołem.

            • Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

            • Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszym przedszkolu. Dawniej topiono Marzannę w rzece, aby popłynęła do morza. Dzisiaj nie chcemy zaśmiecać rzek więc mamy ekologiczną Marzannę - symbol zimy. Aby tradycji stało się zadość dzieci pożegnały zimę pochodem z Marzanną. Dzieci oznajmiły, że będą obserwować zmieniającą się przyrodę każdego dnia przychodząc do przedszkola. Organizator: Patrycja Romanowska, Dorota Olkowska

            • Wyniku konkursu - Moja ozdoba Wielkanocna

            • 21.03.2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. Moja ozdoba Wielkanocna w naszym oddziale przedszkolnym.

              Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jury miało duży dylemat z wyborem trzech najpiękniejszych prac. Pozostałe prace zostały wyróżnione i każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.A oto wyniki konkursu:

              I miejsce - Lena Richter

              II miejsce - Zuzanna Moczulska

              III miejsce - Daria i Amelka Raszka, Kornelia Zrobczyńska

              Zwycięzcom gratulujemy!  Bardzo dziękujemy za wsparcie rodziców w przygotowywaniu prac konkursowych. Organizatorzy: Dorota Olkowska, Patrycja Romanowska

            • Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej

            • Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie w roku szkolnym 2024/2025 znajduje się w sekretariacie szkoły oraz na drzwiach wejściowych w budynku głównym szkoły.   

              Przypominamy, iż rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do złożenia Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do szkoły do dnia 28 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.

            • Dzień bez plecaka

            • Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. W jakim celu organizuje się taką akcję? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo najzwyczajniej w świecie nie stać ich na plecak.

            • Dzień Liczby Π

            • Dnia 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Π. Z tej okazji uczniowie przygotowali kartki urodzinowe oraz narysowali panoramę miasta Pi . W klasach 4-8 przeprowadzono konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku w liczbie Π. Zwycięzcą został Aleksander Michalski z klasy VIa, który zapamiętał aż 48 cyfr. Gratulujemy! Nauczyciele matematyki

               

            • St. Patrick’s Day

            • Dnia 17 marca „zielona wyspa” obchodziła dzień swojego patrona „St. Patrick’s Day”. Z tej okazji uczniowie przygotowali piękne plakaty, które zdobią korytarze naszej szkoły. Niektórzy nawet wcielili się w role i ubrali się w kolorze green ;) Zrobiło się naprawdę zielono!

              Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć. Zespół języków obcych

            • Dzień na opak

            • Zaczęliśmy szalony wiosenny tydzień w naszej szkole :) 18 marca to dzień na opak, uczniowie klas 1-3 włączyli się do zabawi i założyli swoje ubrania na lewą stronę. Przypominamy, że jutro jest dzień bez plecaka!

            • Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Spotkania z Poezją

            • 11 marca 2024r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Spotkania z Poezją, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 1-3.

              Najlepszymi recytatorami wśród najmłodszych okazały się:

              1. Helena Niedźwiecka- kl. 2 b

              2. Alina Kachnowicz- kl. 1 c

              3. Wiktoria Nagielska- kl. 2 b

              Komisja przyznała trzy wyróżnienia: Liliana Miśko (kl. 2 a), Maria Pawlik (kl. 3 a), Tomasz Rynko ( kl. 1 c).

              Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!Laureatki pierwszego i drugiego miejsca reprezentowały Szkołę w eliminacjach gminnych w Nowym Kawkowie.

              Miło nam poinformować, że Helena Niedźwiecka zakwalifikowała się do eliminacji rejonowych. Trzymamy kciuki!

            • Lista dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego

            • Lista kandydatów zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025 przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie znajduje się w sekretariacie szkoły oraz na drzwiach wejściowych w budynku głównym szkoły.  

              Przypominamy, iż rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do złożenia Oświadczenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego do dnia 27 marca 2024 r. w sekretariacie szkoły.  

              Lista zakwalifikowanych kandydatów nie jest jednoznaczna z przyjęciem dziecka do oddziału przedszkolnego.

            • Budki lęgowe

            • Budki lęgowe ułatwiają życie ptakom, które budują gniazda. Podczas warsztatów uczniowie klasy 2b przygotowali nowe mieszkania dla ptaków, które zostały dziś zawieszone na terenie szkoły przy pomocy naszego szkolnego konserwatora - Pana Krzysztofa. Mamy nadzieję, że nowe domki szybko zostaną zamieszkane Dziękujemy również Rodzicom za włączenie się do akcji.

            • W teatrze o mitach greckich

            • Jak doszło do stworzenia świata, od czego się zaczęło? ,,Mity greckie” to pełen metafor, symboli i alegorii spektakl przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji. Obejrzeli go uczniowie klas piątych. Ważnym przesłaniem było to, że mity są źródłem uniwersalnych postaw i zachowań, że wiele schematów, wedle których żyjemy nie zmieniło się przez tysiąclecia. Po spektaklu uczniowie penetrowali olsztyńską starówkę, następnie pociągiem wrócili do Jonkowa. Organizatorzy: Anna Smolska, Zbigniew Kraśnicki