• Kondolencje
     • Kondolencje

     • „Nie odchodzi się tak naprawdę i zupełnie
      Bo mimo wszystko – pozostaje się w czyjeś pamięci”

       

      Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adolfa Liberadzkiego, wieloletniego i cenionego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Łomach, wspaniałego człowieka o wielkim sercu.

      Rodzinie i Bliskim przekazujemy wyrazy współczucia oraz szczerego bólu.
      Oby dobry Bóg złagodził Wasz ból i pomógł przetrwać te najtrudniejsze chwile.

                                                                                              

                                                                                             Dyrektor i pracownicy
      Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
      w Jonkowie

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20.11.2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka,  i tym samym przyłączyliśmy się akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Wszystkie dzieci i panie przyszły ubrane na niebiesko. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane .„Sowy” i .„Jeżyki” wysłuchały piosenki zespołu „Łejrey” „Mam prawo do swych praw” i wiersza „O prawach dziecka" M. Brykczyńskiego.

      Nie zabrakło tańców  przy piosenkach m.in. „Wszystkie dzieci nasze są,” „Kolorowe dzieci” oraz „Jesteśmy dziećmi.”

      Na zakończenie „Sowy” przeszły ulicami Jonkowa z niebieskimi balonami.

       

    • Narodowe Święto Niepodległości
     • Narodowe Święto Niepodległości

     • 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z grup Sowy i Jeżyki przygotowały się do tego ważnego  dnia. Przedszkolaki wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardy narodowe. Na początek wszystkie dzieci przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski, a następnie grupa „Sowy” przedstawiły program artystyczny. „Jeżyki” natomiast zadeklamowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz zatańczyły „Krakowiaczka.” Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne,  mamy zatem  nadzieję, że dzień ten  zostanie w pamięci naszych „Małych Patriotów.”

      Dorota Olkowska

      Aniela Małaczek

      Małgorzata Wicha

    • Quiz finansowego dla juniorów
     • Quiz finansowego dla juniorów

     • W dniach 19-20 października 2020 roku uczniowie klas VI i klasy IVB zmagali się z pytaniami Quizu finansowego dla juniorów. Zadaniem uczestnika było rozwiązanie testu wiedzy z zakresu podstaw  finansów i cyberbezpieczeństwa. Quiz składał się z 15 pytań (jednokrotnego wyboru, które system wybierał dla uczestnika losowo). Kategorie pytań były z zakresu: ogólne, budżet, oszczędzanie, pieniądz, cyberbezpieczeństwo oraz  pytania ze zrozumieniem. Pytania dotyczące cyberbezpieczeństwa poprzedzone były  filmami edukacyjnymi. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik zdobywał określoną liczbę punktów. Teraz czekamy na ogłoszenie wyników.

      Koordynator projektu

      Elżbieta Przystawko

    • Krokus
     • Krokus

     • 5 listopada kolejny raz przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Jonkowie przystąpili do realizacji projektu „Krokus”, ogłoszonego przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście.

      W ramach projektu otrzymaliśmy 350 żółtych krokusów. W imieniu całej społeczności szkolnej przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych  posadzili cebulki na skarpie przed szkołą. Wykonali to dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci, oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które zostały zamordowane w wyniku II wojny światowej i Holokaustu. Kwiaty przypominają nam również, że nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się a nadzieja nie umiera. Kwiaty mówią również o tym, że na świecie jest piękno i dobro i chociaż powód ich sadzenia jest smutny, to jednak niesie  ze sobą oczekiwanie lepszej przyszłości.

      Krokusy zakwitają na początku wiosny i  przypominają  nam, że wciąż możemy dostrzegać piękno świata. W ten sposób nie zapomnimy o nich, a pamięć  o najstraszniejszych wydarzeniach będzie  przekazywana kolejnym pokoleniom.

      Oprócz posadzenia kwiatów uczniowie  będą podejmować działania w kierunku edukacji odnośnie zagrożeń jakie niosą rasizm, nietolerancja, prześladowanie, wykluczenie, dyskryminacja.

      Projekt realizujemy we współpracy z Żydowskim  Muzeum Galicja, które jest  od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.

       

      Koordynator projektu

      Elżbieta Przystawko

    • ,,Podróż ku wartościom’’
     • ,,Podróż ku wartościom’’

     • Nasza Szkoła realizuje projekt edukacyjny ,,Podróż ku wartościom’’.

      Wychowywać to pomagać w poszukiwaniu wartości.

      Mocny system wartości moralnych i umiejętność kierowania nimi, to kapitał, w który powinniśmy wyposażyć dziecko.

      Czym są wartości?

      Najczęściej przyjmuje się, iż pojęcie wartość oznacza ,,to wszystko co uchodzi za ważne i cenne dla jednostki i społeczeństwa oraz jest godne pożądania, co łączy się z pozytywnymi przeżyciami i stanowi jednocześnie cel dążeń ludzkich”. To, co jest dla nas ważne i cenne, co jest dla nas wartością, wiele o nas mówi. Czy to sobie uświadamiamy, czy nie, nasze wartości wpływają na każdą naszą decyzję i działanie, ponieważ staramy się zdobyć i zachować to, na czym nam zależy.

      Nauczenie dziecka wartości jest najważniejszym zadaniem wychowawczym dla rodziców i nauczycieli. Praktykowanie wartości w życiu tworzy charakter człowieka.

      Celem Naszego programu jest:

      1. Wprowadzenie uczniów w świat wartości,
      2. Działanie w systemie wartości,
      3. Poszukiwanie wartości, odkrywanie i doświadczanie ich wraz z uczniami,
      4. Odróżnianie tego, co rozwija i umacnia, od tego co szkodzi i niszczy rozwój człowieka i więzi z innymi ludźmi.

      W październiku rozmawialiśmy na temat SZACUNKU jako podstawy wszystkich wartości.

      W klasach zostały przeprowadzone lekcje na temat wzajemnego szacunku do siebie. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, dyskutowali, dzieli się swoimi przemyśleniami.

     • Konkurs "Jesień na Warmii"

     • W październiku nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 40 w Olsztynie  pt: "Jesień na Warmii".

      W konkursie wzięło udział wielu przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy oraz słodką niespodziankę.

    • Konkurs na Lampion z Dyni rozstrzygnięty!
     • Konkurs na Lampion z Dyni rozstrzygnięty!

     • Jury miało nie lada zadanie aby wyłonić zwycięzców.

      Podajemy wyniki:
      Kategoria 3-4 latki JEŻYKI
      1. Fabian Obrębski
      2. Zuzanna Grynko
      3. Natalia Gil 

      Kategoria 5-6 latki - SÓWKI
      1. Hanna Grynko
      2. Maksymilian Hojda 
      3. Oliwia Szymańska 

      Gratulujemy i dziękujemy za tak liczne zaangażowanie Rodziców i dzieci :)

      Dorota Olkowska
      Aniela Małaczek
      Małgorzata Wicha
    • Święto Dyni
     • Święto Dyni

     • 22 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Dyni. Tego dnia przedszkole zamieniło się w dyniową krainę, w której królował kolor pomarańczowy, dzieci tego dnia przyszły ubrane w barwy dyniowe do przedszkola. W ramach tego święta dzieci  miały okazję pogłębić wiadomości na temat wartości odżywczych dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej „kuli”, pośpiewać i potańczyć. Jesteśmy przekonani, że od dziś w naszym przedszkolu wzrośnie liczba małych miłośników dyni.
    • Narodowe Czytanie
     • Narodowe Czytanie

     • 5 września 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu ”Balladyny” Juliusza Słowackiego. Otrzymaliśmy podziękowanie oraz pamiątkowe wydanie „Balladyny” od Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, za udział w tym przedsięwzięciu.

      Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

    • ,,NOC BIBLIOTEK’’ W NASZEJ SZKOLE
     • ,,NOC BIBLIOTEK’’ W NASZEJ SZKOLE

     • Październik to miesiąc bibliotek szkolnych. VI ,,Noc Bibliotek’’ niekonwencjonalnie go rozpoczyna . To święto bibliotek i czytania, które w nietypowy sposób zachęca do korzystania z zasobów tej instytucji kultury jako miejsca najbardziej otwartego i dostępnego dla wszystkich. W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Klimat na czytanie’’, by powiązać pracę biblioteki  z działaniami na rzecz ekologii.

      To wydarzenie świętowaliśmy  10 października w 1033 bibliotekach w całej Polsce. Ze względów organizacyjnych w naszej szkole odbyło się ono 9 października. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI – symboliczna grupka  z powodu ograniczeń pandemicznych. Czytaliśmy fragmenty powieści ,,Osobliwy dom pani ‘’, która od dawna  przyciąga wielu czytelników niesamowitą atmosferą. ,,Jakub, Mimmi i gadające psy’’ , film w koprodukcji łotewsko- polskiej w reżyserii Edmunda Jansona, poruszający ważne współczesne problemy cywilizacyjne tego świata, zaskoczył wszystkich oryginalnością.

      Jak zwykle spędziliśmy ten czas bardzo miło. Mimo pandemii można potwierdzić, że książki i biblioteki to najlepsi przyjaciele na trudne czasy!

                                                                                                     Nauczyciele – bibliotekarze

                                                                                                     Teresa Gębska       

                                                                                                     Grażyna Stolc

    • Informacja odnośnie zajęć od dnia 26 października
     • Informacja odnośnie zajęć od dnia 26 października

     • Szanowni Państwo,
      w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa informuję o zawieszeniu zajęć w trybie stacjonarnym od 26 października 2020r. do 8 listopada 2020r. w klasach IV - VIII. Nauka zdalna będzie prowadzona z wykorzystaniem aplikacji Teams oraz Librus.

      Zasady pracy zdalnej zostały przesłane Państwu przez Librusa. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi.

      Klasy I - III pracują w systemie stacjonarnym.

      Uczniom klas młodszych zapewniamy opiekę świetlicową w godzinach od 6.30 do 16.00.

      Proszę o śledzenie komunikatów w dzienniku elektronicznym Librus oraz na stronie internetowej szkoły.

                                                                                                                          Dyrektor Małgorzata Świderska

    • WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO 2020
     • WYBORY DO SAMORZADU UCZNIOWSKIEGO 2020

     • Dnia 30.09.20r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
      Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

      Przewodnicząca: Alicja Leleniewska kl.VIIIa
      Zastępca przewodniczącej: Łucja Dawcewicz kl.VI c

      Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
      Szewczuk Monika kl. IV a
      Tomasz Pawłowski kl. IV a
      Aleksander Czyżewski kl. IV b
      Antoni Masłowski kl. IV b
      Oliwia Klincewicz kl. Va
      Maciej Krystkiewicz kl. V a
      Dominika Szymczak kl. VI a
      Agata Kabała kl. VI a
      Amelia Kurylak kl. VI b
      Mateusz Mielczarek kl. VI b
      Jan Sokołowski kl. VI c
      Kalina Rajska kl. VII a
      Michalina Leszek kl. VII a
      Martyna Kiljańska kl. VII b
      Michał Dziczek kl. VII b
      Julianna Wiśniewska kl. VIII a
      Alicja Gappa kl. VIII b
      Bartłomiej Rafalski kl. VIII b

      Opiekunką Samorządu Uczniowskiego została pani Katarzyna Żokowska.

      Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - WYNIKI

     • 2 października 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ciągu tygodnia poprzedzającego egzamin dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. W piątek  uczniowie kl. III-VIII przystąpili do egzaminu.

       

      Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:

      Klasa III a

      1. Rudzińska Natalia
      2. Fiłonowicz Maja
      3. Dreher Marcel
      4. Sapryka Rafał
      5. Gawryś Anna

      Klasa III b

      1. Krzemiński Błażej
      2. Przystup Aleksander
      3. Naruszewicz Magdalena
      4. Olkowski Miłosz

      Klasa IV a

      1. Rudziński Borys
      2. Hojda Nikola
      3. Szyszko Monika
      4. Kiczkajło Marek
      5. Zakrzewska Maja
      6. Surowiński Antoni
      7. Bogdanowicz Natasza
      8. Dulczewski Tomasz
      9. Wiśniewski Julian

      Klasa IV b

      1. Masłowski Antoni
      2. Czyżewski Aleksander
      3. Kalinowska Dorota
      4. Kuc Amelia
      5. Kowalik Filip

      Klasa V

      1. Nuzikowska Miłosz
      2. Olszewska Patrycja
      3. Burcz Matylda
      4. Kuchta Marceli
      5. Wasielewski Mikołaj
      6. Gołaś Tymon
      7. Falaciński Ksawery
      8. Krystkiewicz Maciej
      9. Dybich Maksymilian

      Klasa VI a

      1.  Lewandowski Wiktor
      2. Kordaczuk Jeremi
      3. Kowalik Artur
      4. Gruchała Marcel
      5. Ogrodnik Monika

      Klasa VI b

      1. Kurylak Amelia
      2. Szewczuk Piotr
      3. Duczek Szymon
      4. Mielczarek Mateusz
      5. Ickiewicz Aleksander
      6. Koziołek Maja
      7. Majorkiewicz Kinga
      8. Krzyżewska Marta
      9. Jałowiecki Hubert
      10. Przystup Maksymilian 

      Klasa VI c

      1. Sapryka Cezary
      2. Koczan Damian
      3. Szymański Kacper
      4. Dawcewicz Łucja
      5. Żochowski Bartłomiej
      6. Żółtański Filip
      7. Sarna Emma
      8. Marcinkiewicz Kamil

      Klasa VII a

      1. Kwas Anna
      2. Kaczmarczik Antoni
      3. Markiewicz Michał
      4. Zieliński Maciej
      5. Pięknik Angelika
      6. Snitkowski Wiktor
      7. Rajska Kalina
      8. Dziczek Marcelina
      9. Kowalska Nadia
      10. Enc Maja
      11. Żółtańska Martyna
      12. Prusik Natalia

      Klasa VII b

      1. Kiljańska Martyna
      2. Juchniewicz Oliwia
      3. Dziczek Michał
      4. Drygalska Amelia
      5. Szyszko Michał
      6. Piechota Wiktor
      7. Horn Daria
      8. Oryl Szymon
      9. Jończyk Aleksandra

      Klasa VIII a

      1. Gajewska Bianka
      2. Małysza Maciej
      3. Wiśniewska Julianna
      4. Burzyński Jan
      5. Żuk Maciej
      6. Gappa Kornelia

      Klasa VIII b

      1. Małaczek Hubert
      2. Kotowski Emilia
      3. Rafalski Bartłomiej
      4. Wasielewski Filip
      5. Żebrowska Alicja
      6. Rudziński Dominik
      7. Klonowska Oliwia
      8. Narwojsz Katarzyna
      9. Strągowska Julia
      10. Majewska Izabela
      11. Kułakowska Karolina
      12. Olszewski Igor

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Szkolni koordynatorzy:
      Barbara Augusiewicz
      Monika Szot
      Katarzyna Żokowska

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

      Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 2 października 2020 r.
      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
      28.09 - 01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
      02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia. Wezmą w nich udział uczniowie klas III-VIII.
      Uczeń wybiera los z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Koordynatorzy lokalni:
      Barbara Augusiewicz
      Monika Szot
      Katarzyna Żokowska

    • JESTEŚMY W PROGRAMIE #SUPERKODERZY!
     • JESTEŚMY W PROGRAMIE #SUPERKODERZY!

     • Z radością informujemy całą społeczność szkolną, że dzięki zaangażowaniu dwóch Waszych kolegów z kl. VI a: Michała Markiewicza i Wiktora Snitkowskiego Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jonkowie zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange „#SuperKoderzy”.

      Pomimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 i krótkiego czasu na przygotowanie, chłopcy nakręcili nie tylko jeden filmik przewidziany regulaminem, ale i dodatkowy drugi. Filmik promuje naszą szkołę i wyjaśnia, dlaczego chcemy przystąpić do programu.

      „#SuperKoderzy” to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4 – 8. To nauka podstaw programowania, robotykii możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

      Uczniowie będą się uczyć kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, j. polskiego czy angielskiego. Nowe kompetencje zyskają także nauczyciele, a szkoła otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętów multimedialnych.

      Jeszcze raz dziękujemy chłopcom za ich zaangażowanie i gratulujemy odniesionego sukcesu.

      Opiekunowie:
      Barbara Augusiewicz
      Sylwia Kowitz - Łońska