• Zbiórka artykułów pierwszej potrzeby

• Chcąc odpowiedzieć na apel Caritas, nasza szkoła włącza się w akcję zbiórki artykułów pierwszej potrzeby. Od poniedziałku zbieramy artykuły kosmetyczne: szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżane, dezodoranty, pasty do zębów, żele pod prysznic, środki higieniczne dla kobiet, artykuły do golenia, mydła. Potrzebne są także artykuły dla dzieci: pampersy, mleko modyfikowane, butelki, kaszki, smoczki. I może coś Ci przyjdzie do głowy.

Rzeczy zbieramy do kartonów przy wejściu oraz stołówce szkolnej.

Liczymy na Wasze otwarte i hojnie serca!

• Piknik Edukacyjny Online „Tropiciele Wiedzy”

• 18 lutego uczniowie  klas  VI, VIIc i VIIIa wzięli udział w Pikniku Naukowym Online „Tropiciele Wiedzy”.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu PROJEKTOR, w którymStudenci-wolontariusze realizują w szkołach projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i umiejętności uczniów.

Zajęcia prowadzili  Wolontariusze z  Rzeszowa, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy i Wrocławia, studiującyróżne kierunki np. język niemiecki, zarządzanie, informatyka, dietetyka.

Nasi uczniowie uczestniczyli w trzech blokach tematycznych:

-edukacja żywieniowa (klasa VIIIa,

-robotyka (klasa VIIc),

- Zagadki Logiczne i Elementy Matematyki (klasa VI)

Studenci-wolontariusze podczas prowadzonych zajęć wskazali młodzieży, że nauka poprzez zabawę może być ciekawa. Pokazali też, że poznając różne dyscypliny naukowe można rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Dziękujemy – Wolontariuszom i Organizatorom za to, że poświęcili swój czas wolny i nasza szkoła mogła brać udział w pikniku. Organizator: Elżbieta Przystawko

• Gratulacje dla Angeliki oraz Wiktora

• Z ogromną przyjemnością informujemy, że Angelika Pięknik i Wiktor Snitkowski z klasy 8a, zajęli II miejsce w Wojewódzkim Finale Międzynarodowego Konkursu „Europejski Quiz Finansowy”, który odbył się 10lutego 2022.

Nasi uczniowie zakwalifikowali się do półfinału, który odbędzie się 10 marca.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości z siedzibą w Warszawie. Projekt jest realizowany we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

EQF to kilkuetapowy konkurs edukacyjny. Zadaniem uczestników (na każdym etapie Konkursu) jest rozwiązanie testu wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Quiz ma charakter interaktywny. W rywalizacji liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia.

Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

• SuperKoderzy

• Zakończyliśmy udział w programie Fundacji Orange „#SuperKoderzy”. Brali w nim udział uczniowie kl. V a i VIII a. Był to program mający na celu naukę podstaw programowania, robotyki oraz  zdobycie kompetencji , które będą przydatne w przyszłości.

Na początku uczniowie zapoznali się z programem Scratch. Wykonali ciekawe projekty. Następnie przystąpili do budowy robotów z zestawu LOFI Robot. Zapoznali się z elementami zestawu, zbudowali pudełka. Najwięcej pracy wymagało złożenie robotów, ponieważ nie były to klocki, ale trzeba było skręcać śrubkami poszczególne elementy. Niekiedy pojawiały się problemy, ale większości udało się uruchomić ich roboty.

Program został oficjalnie zakończony, ale uczniowie będą kontynuować zajęcia. Mamy jeszcze trochę do zrobienia.

Organizator: Barbara Augusiewicz

• Paczka dla Tomaryniaczka

• W grudniu i styczniu nasi uczniowie zaangażowali się w zbiórkę karmy i potrzebnych artykułów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Tomarynach. Każda z klas, która zgłosiła chęć skompletowania paczki, miała pod opieką wybranego psiaka. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w akcji i zaangażowanie. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji. Koordynator SKW Agnieszka Zęgota

• Dzień Pizzy

• Buongiorno!!!

9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały przygotowanego dania. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza. Organizator: Dorota Olkowska

• „Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

Bo zostawili ślad w naszych sercach”.

Łącząc się w żałobie i smutku pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia Pani Beacie Kowalskiej z powodu śmierci TATY

Dyrektor i cała społeczność

Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie