• Zbiórka artykułów pierwszej potrzeby

     • Chcąc odpowiedzieć na apel Caritas, nasza szkoła włącza się w akcję zbiórki artykułów pierwszej potrzeby. Od poniedziałku zbieramy artykuły kosmetyczne: szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżane, dezodoranty, pasty do zębów, żele pod prysznic, środki higieniczne dla kobiet, artykuły do golenia, mydła. Potrzebne są także artykuły dla dzieci: pampersy, mleko modyfikowane, butelki, kaszki, smoczki. I może coś Ci przyjdzie do głowy.

      Rzeczy zbieramy do kartonów przy wejściu oraz stołówce szkolnej.

      Liczymy na Wasze otwarte i hojnie serca!

     • Środa z QR kodem

     • Kody QR są widoczne na wielu produktach i służą głównie branży reklamowej, jednak doskonale sprawdziły się także podczas dzisiejszej lekcji języka polskiego. Większość zadań była oparta na wykorzystaniu smartfonów, przydały się też zeszyty oraz uważne słuchanie nauczyciela na wcześniejszych lekcjach. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV a i V b podczas wykonywania zadań. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

     • Tydzień Języka Ojczystego

     • Podczas Tygodnia Języka Ojczystego organizowanego w naszej szkole uczniowie pracowali z książkami, tworząc "Tytułowe łamańce" oraz poznawali gwarę warmińską. W czwartek podczas przerw czytali swoje ulubione książki. Miło było spotkać uczniów z książką i widzieć radość z czytania. To też zachęta do jak najczęstszego zaglądania do biblioteki. Organizatorzy: Teresa Gębska, Zbigniew Kraśnicki

     • 100. lekcja języka polskiego i Dzień Języka Ojczystego w klasie IVa

     • Uczennice i uczniowie z klasy IVa udowodnili, że potrafią się świetnie bawić i mają doskonałą wiedzę ortograficzną. Tym razem okazją do wspólnej zabawy była „setna” lekcja języka polskiego oraz Dzień Języka Ojczystego. Po zaplanowanych zajęciach w rolę nauczycielki wcieliła się Gabrysia, która uczyła wszystkich, w jaki sposób przygotować wyśmienitą watę cukrową. Lekcję zakończyła prezentacja dotycząca Dnia Języka Ojczystego. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

     • Piknik Edukacyjny Online „Tropiciele Wiedzy”

     • 18 lutego uczniowie  klas  VI, VIIc i VIIIa wzięli udział w Pikniku Naukowym Online „Tropiciele Wiedzy”.

      Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu PROJEKTOR, w którymStudenci-wolontariusze realizują w szkołach projekty edukacyjne rozwijające wiedzę i umiejętności uczniów.

      Zajęcia prowadzili  Wolontariusze z  Rzeszowa, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy i Wrocławia, studiującyróżne kierunki np. język niemiecki, zarządzanie, informatyka, dietetyka.

      Nasi uczniowie uczestniczyli w trzech blokach tematycznych:

      -edukacja żywieniowa (klasa VIIIa,

      -robotyka (klasa VIIc),

      - Zagadki Logiczne i Elementy Matematyki (klasa VI)

      Studenci-wolontariusze podczas prowadzonych zajęć wskazali młodzieży, że nauka poprzez zabawę może być ciekawa. Pokazali też, że poznając różne dyscypliny naukowe można rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

      Dziękujemy – Wolontariuszom i Organizatorom za to, że poświęcili swój czas wolny i nasza szkoła mogła brać udział w pikniku. Organizator: Elżbieta Przystawko

     • Gratulacje dla Angeliki oraz Wiktora

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, że Angelika Pięknik i Wiktor Snitkowski z klasy 8a, zajęli II miejsce w Wojewódzkim Finale Międzynarodowego Konkursu „Europejski Quiz Finansowy”, który odbył się 10lutego 2022.

      Nasi uczniowie zakwalifikowali się do półfinału, który odbędzie się 10 marca.

      Organizatorem konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości z siedzibą w Warszawie. Projekt jest realizowany we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

      EQF to kilkuetapowy konkurs edukacyjny. Zadaniem uczestników (na każdym etapie Konkursu) jest rozwiązanie testu wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Quiz ma charakter interaktywny. W rywalizacji liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

     • BohaterOn w naszej szkole

     • Pragniemy poinformować, że nasza szkoła otrzymała dyplom za uczestnictwo w projekcie „BohaterON w Twojej Szkole”, stanowiącego element ogólnopolskiej kampanii „BohaterON - włącz historię!” którego celem jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego.

      W ramach realizacji projektu przeprowadzono cykl zajęć w klasach V-VIII w oparciu o scenariusze z wykorzystaniem filmu i słuchowiska- „ Co za historia”, „Mały” roznosiciel nadziei.

      Zwieńczeniem wszystkich działań było wykonanie przepięknych kartek z życzeniami do Powstańców Warszawskich, które jako dowody uznania za pośrednictwem Fundacji trafiły do adresatów.

      Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Organizator: Elżbieta Przystawko

     • SuperKoderzy

     • Zakończyliśmy udział w programie Fundacji Orange „#SuperKoderzy”. Brali w nim udział uczniowie kl. V a i VIII a. Był to program mający na celu naukę podstaw programowania, robotyki oraz  zdobycie kompetencji , które będą przydatne w przyszłości.

      Na początku uczniowie zapoznali się z programem Scratch. Wykonali ciekawe projekty. Następnie przystąpili do budowy robotów z zestawu LOFI Robot. Zapoznali się z elementami zestawu, zbudowali pudełka. Najwięcej pracy wymagało złożenie robotów, ponieważ nie były to klocki, ale trzeba było skręcać śrubkami poszczególne elementy. Niekiedy pojawiały się problemy, ale większości udało się uruchomić ich roboty.

      Program został oficjalnie zakończony, ale uczniowie będą kontynuować zajęcia. Mamy jeszcze trochę do zrobienia.

      Organizator: Barbara Augusiewicz

     • Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole

     • 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. W naszej szkole już dziś zaczęliśmy obchody Tygodnia Języka Ojczystego. Od 18 do 25 lutego zapraszamy na dzień z gwarą, wtorek z Noblistą, dzień z QR kodem oraz ulubioną książką. Stworzymy też plakaty promujące nasz język ojczysty. Relacja z całego tygodnia w kolejnym wpisie, na bieżąco na szkolnym Facebooku. Organizator: Zbigniew Kraśnicki

     • Paczka dla Tomaryniaczka

     • W grudniu i styczniu nasi uczniowie zaangażowali się w zbiórkę karmy i potrzebnych artykułów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Tomarynach. Każda z klas, która zgłosiła chęć skompletowania paczki, miała pod opieką wybranego psiaka. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w akcji i zaangażowanie. Zapraszam do obejrzenia fotorelacji. Koordynator SKW Agnieszka Zęgota

     • Dzień Pizzy

     • Buongiorno!!!

      9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały przygotowanego dania. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza. Organizator: Dorota Olkowska

     • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Spotkania z Poezją Warmińską”

     •  

       

      „O Warmio moja miła…”

      Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie zaprasza do udziału w

      Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją Warmińską”.

      Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych. Pracę konkursową stanowi nagranie (film video) recytacji jednego dowolnie wybranego wiersza poety warmińskiego w autorskim wykonaniu ucznia. Przesyłanie prac do 22.04.2022 r. Regulamin oraz karta zgłoszenia w załączniku. Pytania prosimy kierować na adres: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie, tel. 89 5129275, e-mail:sekretariatspjonkowo@op.pl.

      ZAPRASZAMY!

      Regulamin konkursu | Karta zgłoszenia uczestnika konkursu

       

     • Kondolencje

     • „Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze,

      Bo zostawili ślad w naszych sercach”.

       

      Łącząc się w żałobie i smutku pragniemy przekazać wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia Pani Beacie Kowalskiej z powodu śmierci TATY

       

      Dyrektor i cała społeczność

      Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie