• „Nie odchodzi się tak naprawdę i zupełnie
              Bo mimo wszystko – pozostaje się w czyjeś pamięci”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adolfa Liberadzkiego, wieloletniego i cenionego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Łomach, wspaniałego człowieka o wielkim sercu.

Rodzinie i Bliskim przekazujemy wyrazy współczucia oraz szczerego bólu.
              Oby dobry Bóg złagodził Wasz ból i pomógł przetrwać te najtrudniejsze chwile.

Dyrektor i pracownicy
              Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
              w Jonkowie

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20.11.2020 r. w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka,  i tym samym przyłączyliśmy się akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Wszystkie dzieci i panie przyszły ubrane na niebiesko. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane .„Sowy” i .„Jeżyki” wysłuchały piosenki zespołu „Łejrey” „Mam prawo do swych praw” i wiersza „O prawach dziecka" M. Brykczyńskiego.

Nie zabrakło tańców  przy piosenkach m.in. „Wszystkie dzieci nasze są,” „Kolorowe dzieci” oraz „Jesteśmy dziećmi.”

Na zakończenie „Sowy” przeszły ulicami Jonkowa z niebieskimi balonami.

• Narodowe Święto Niepodległości

• 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci z grup Sowy i Jeżyki przygotowały się do tego ważnego  dnia. Przedszkolaki wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardy narodowe. Na początek wszystkie dzieci przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski, a następnie grupa „Sowy” przedstawiły program artystyczny. „Jeżyki” natomiast zadeklamowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste” oraz zatańczyły „Krakowiaczka.” Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne,  mamy zatem  nadzieję, że dzień ten  zostanie w pamięci naszych „Małych Patriotów.”

Dorota Olkowska

Aniela Małaczek