W klasach pierwszych odbyły się kolejne niezwykle ciekawe zajęcia z cyklu Zawody naszych rodziców. Tym razem nasi uczniowie mieli okazję gościć Mamę uczennicy klasy 1b, która przybliżyła im niezwykle ważny i potrzebny zawód - fizjoterapeuty.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, na czym polega codzienna praca fizjoterapeuty oraz mieliśmy okazję zobaczyć i dotknąć atrybutów, z których Pani korzysta na co dzień w swoim gabinecie. Pani fizjoterapeutka przekazała pierwszoklasistom mnóstwo praktycznej wiedzy. Uczniowie dowiedzieli się m.in.:
- Jak prawidłowo siadać na krześle, aby dbać o swój kręgosłup podczas lekcji.
- Jak prawidłowo nosić plecak, by nie przeciążać pleców.
- Co to znaczy być zdrowym i jakie nawyki warto wprowadzić do codziennego życia, aby cieszyć się dobrą formą.
Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w quizie wiedzy na temat zawodu fizjoterapeuty, a także aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Bo ruch to zdrowie! :)
Szanowna Pani Sandro!Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas oraz przeprowadzenie zajęć dla uczniów klas pierwszych. Dzięki Pani pasji i profesjonalizmowi dzieci nie tylko poznały tajniki zawodu fizjoterapeuty, ale przede wszystkim zdobyły cenną wiedzę o tym, jak dbać o swoje zdrowie i postawę każdego dnia.Upominki w postaci dyplomów i piłeczek wywołały ogromny uśmiech na twarzach naszych pierwszaków. Dziękujemy za Pani wielkie serce i wsparcie w edukacji najmłodszych!