• Rozstrzygnięcie konkursu „Szkoła bez przemocy”

     • Na konkurs „Szkoła bez przemocy” wpłynęło 11 prac. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Łobanowska, Teresa Gębska, Beata Kowalska postanowiła nagrodzić następujące prace:

      w kategorii klas I-III

      - Julia Ziemnicka z klasy I b

      - Julian Ziemnicki z klasy III b

      - Oliwia Szymańska z klasy I b

      W kategorii klas III – VIII

      - Marek Kiczkajło z klasy V a

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, każdy z Was otrzyma

      nagrodę. Nagrody wręczymy po powrocie do nauki stacjonarnej.


      Życzymy Wam radosnych świąt, Organizatorzy.

     • Rozstrzygnięcie konkursu "List do Świętego Mikołaja"

     • Na konkurs „List do Świętego Mikołaja” organizowany przez bibliotekę szkolną wpłynęło 14 prac. Komisja konkursowa w składzie:Grażyna Stolc, Małgorzata Łobanowska i Teresa Gębska postanowiła nagrodzić następujące prace:

      w kategorii klas I-II

      - Hanna Banaszek z klasy I a

      - Julia Ziemnicka z klasy I b

      - Hania Cygan z klasy II a

      W kategorii klas III – V

      - Piotr Banaszek z klasy III a

      - Julian Ziemnicki z klasy III b

      - Amelia Laskowska z klasy III b

      Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że Mikołaj spełni wasze świąteczne marzenia. Nagrody wręczymy Wam po powrocie do nauki stacjonarnej.

      Życzymy Wam radosnych świąt, Organizatorzy.

     • Finał Szlachetnej Paczki

     • W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w działania Szlachetnej Paczki. Zbiórka żywności, słodyczy, środków czystości i higieny osobistej trwała do 3.12. Społeczność szkolna nie zawiodła również tym razem. Zebrane produkty zostały przekazane koordynatorowi akcji Pani Alicji Kucharzewskiej-Samko. Dnia 10.12 odbyło się wielkie pakowanie zebranych prezentów. Uczniowie z klas 8a i 8b, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu, bardzo się zaangażowali i dzielnie przenosili i sortowali zebrane dary. Dziękuję wszystkim za włączenie się w akcję. Jesteście wielcy! Organizator: Agnieszka Zęgota

     • Podsumowanie zbiórki żywności

     • W dniu 15 grudnia podsumowaliśmy akcję zbiórki żywności. Wszystkie dary zostały osobiście przekazane Prezesowi Fundacji Pomoc Patrioty, Panu Mariuszowi Kowalskiemu. Pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom za hojność, wsparcie i okazane serce. Produkty spożywcze i kosmetyki zostaną przekazane najbardziej potrzebującym podopiecznym tej Fundacji. Młodzież z klas siódmych była bardzo zaangażowana i aktywna podczas trwania akcji. Dziękuję raz jeszcze wszystkim darczyńcom. Organizator: Maria Barcikowska

     • Teatrzyk kamishibai

     • Z okazji mikołajek najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła p. Magdalena Marek z Pałacu Młodzieży. Pani Magdalena przywiozła że sobą teatrzyk kamishibai. Nasi milusińscy poznali historię spotkania dwóch Mikołajów. Nauczyli się przy tym, że dobro, którym darzymy innych wróci do nas i sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi.

     • Zdalna wizyta studyjna w KL Auschwitz

     • Uczniowie klasy VIIIA i reprezentacja klasy VIIIB wzięli udział w II edycji projektu „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II RP w KL Auschwitz”. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

      Edukatorki Miejsca Pamięci  panie Alicja Wójcik i Natalia Tkachenko przeprowadziły zdalnie zajęcia, które składały się z trzech części:

      -Prezentacja wprowadzająca do wizyty przedstawiająca zawiłą historię II RP,

      -Prezentacja Miejsca Pamięci w panoramach,

      -„Obywatele polscy w KL Auschwitz” – warsztat.

      W czasie 5 godzin lekcyjnych młodzi ludzie poznali historię Miejsca Pamięci, wirtualnie odwiedzili niektóre miejsca i budynki, wzięli udział w warsztatach.

      W sześciu zespołach analizowali losy rówieśników pochodzących z różnych grup społecznych i etnicznych. Bardzo interesujące były filmy z wywiadami z osobami, które przebywały w obozach. Skłoniły do refleksji i dały dużo do myślenia.

      Była to jedna z ważniejszych lekcji historii, lekcja szacunku dla Polski i Polaków.

     • Prezenty świętego Mikołaja

     • 6 grudnia naszych najmłodszych uczniów odwiedziła p. Magdalena Marek z Pałacu Młodzieży w Olsztynie. P. Magdalena zaprezentowała dzieciom teatr kamishibai. Uczniowie obejrzeli bajkę pt. "Prezenty świętego Mikołaja" - opowieść o tym , że najważniejsze rzeczy w życiu - nie są rzeczami. Dzięki historii dwóch Mikołajów przypomnieli sobie, że warto obdarowywać się dobrym słowem i gestem oraz okazywać wdzięczność tym, którzy obdarowują nas dobrem.Bardzo dziękujemy p. Magdalenie za spotkanie. Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnych spotkań z teatrem kamisibai.

     • Szlachetna Paczka – dziękujemy

     • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Szlachetną Paczkę! Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców sprawimy, że dla wielu rodzin te Święta będą lepsze, weselsze i przepełnione radością. Jeszcze raz dziękujemy za otwarte serca.

     • Świąteczne kartki

     • Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych,  w szczególności tych tradycyjnych. Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,  uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali  kartki świąteczne. Trafią one wraz z życzeniami do emerytowanych pracowników naszej szkoły oraz do  pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie. Organizator: Agnieszka Zęgota

     • Andrzejki w klasach I-III

     • Tradycyjnie, 30 listopada, w naszej szkole zostały zorganizowane andrzejki. Spotkania w klasach I-III stały się okazją do wspaniałej zabawy.  Najmłodsi uczniowie rozmawiali o zwyczajach związanych z wigilią św. Andrzeja, a później z przymrużeniem oka przepowiadali sobie  przyszłość. Niektórzy z nich czynnie włączyli się w przygotowania i samodzielnie utworzyli fantastyczne andrzejkowe wróżby. Rodzicom dziękujemy za umilenie imprezy słodkim poczęstunkiem. Organizatorzy: wychowawczynie klas I-III

     • Projekt "Krokus"

     • W listopadzie  kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Jonkowie przystąpili do realizacji projektu „Krokus”, ogłoszonego przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście.

      W ramach projektu otrzymaliśmy 150 żółtych krokusów. W imieniu całej społeczności szkolnej uczniowie klas VIII b i VII c    posadzili cebulki na skarpie przed szkołą. Wykonali to dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci, oraz tysięcy dzieci innych narodowości, które zostały zamordowane w wyniku II wojny światowej i Holokaustu. Kwiaty przypominają nam również, że nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się a nadzieja nie umiera. Kwiaty mówią również o tym, że na świecie jest piękno i dobro i chociaż powód ich sadzenia jest smutny, to jednak niesie  ze sobą oczekiwanie lepszej przyszłości.

      Krokusy zakwitają na początku wiosny i  przypominają  nam, że wciąż możemy dostrzegać piękno świata. W ten sposób nie zapomnimy o nich, a pamięć  o najstraszniejszych wydarzeniach będzie  przekazywana kolejnym pokoleniom.

      Oprócz posadzenia kwiatów uczniowie  będą podejmować działania w kierunku edukacji odnośnie zagrożeń jakie niosą rasizm, nietolerancja, prześladowanie, wykluczenie, dyskryminacja.

      Projekt realizujemy we współpracy z Żydowskim  Muzeum Galicja, które jest  od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland.

      Koordynator projektu: Elżbieta Przystawko

     • Andrzejki w przedszkolu

     • Andrzejki to tradycyjny dzień wróżb, które czyniono 29 listopada w wigilię św. Andrzeja. Tego dnia próbowano dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Przedszkolaki z grup „Sowy” i „Jeżyki” również chciały sprawdzić, co je czeka i 30 listopada w naszym przedszkolu  odbyła się zabawa andrzejkowa.Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami oraz „wrzucania monet  do studni”. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa była udana, mamy nadzieję, że dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za przygotowanie poczęstunku.