• Godziny pracy biblioteki szkolnej
      PIĄTEK7:40-14:40
          • Plakaty promujące czytelnictwo

• 19.12.2022 21:19
          • W ramach działań promujących czytelnictwo uczniowie klas 4-8 wykonali plakaty, których celem było zachęcenie do czytania. Plakaty ozdobią świąteczną gazetkę przez biblioteką. Postanowiliśmy nagrodzić najciekawszy naszym zdaniem plakat. Uznaliśmy, że klasa 4A w sposób mistrzowski sprostała wyzwaniu. Serdecznie gratulujemy. Organizator: Teresa Gębska
          • Przedszkolaki w bibliotece

• 11.10.2022 18:37
          • Październik w bibliotece szkolnej rozpoczął się odwiedzinami dzieci z zerówki. W poniedziałek 3.10 zasady funkcjonowanie i zachowania w bibliotece poznawały dzieci z zerówki przy naszej szkole. W czwartek 06.10 naszą szkołę odwiedziła zerówka z zaprzyjaźnionego przedszkola z ulicy Spacerowej. Dzieci wysłuchały bajeczek, które przeczytali uczniowie klasy 8b: Maja, Magda i Alek. Po lekturze samodzielnie mogły wybierać książeczki oraz bawić się grami planszowymi.

Mam nadzieję, że to dobry początek owocnej współpracy i czytelniczej przygody. Organizator: Teresa Gębska

• Noc Bibliotek

• 30.09.2022 18:14
          • 7 października zapraszamy uczniów klas III-VIII na Noc Bibliotek. W programie wiele atrakcji, oczywiście nie tylko książkowych. Zapisy od poniedziałku w szkolnej bibliotece. To wydarzenie musi się powieść.
          • Zabierz książkę na wakacje!

• 14.06.2022 19:06
          • Czy zastanawialiście się co książki robią w wakacje?
            Te z biblioteki szkolnej czekają na Wasz powrót.
            Możecie to zmienić!
            Mam dla Was propozycję - zabierzcie je z sobą na wakacje.
            Zapraszam do wypożyczania książek na okres wakacyjny
            Biblioteka jest otwarta do 24 czerwca.
          • Tydzień Bibliotek

• 12.05.2022 21:33
          • W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, klasa 3b odwiedziła bibliotekę szkolną. Na zajęciach dzieci poznały historię pisma. Swoją wiedzę sprawdziły, tworząc napisy w samodzielnie stworzonym alfabecie. Na kolejnych zajęciach uczniowie poznali historię książki. Dzieci postanowiły zabawić się w pisarzy i stworzyć własny zbiór opowiadań, który został opatrzony ilustracjami i wydany w formie książeczki. Organizator: Teresa Gębska
          • Ankieta czytelnicza

• 04.05.2022 15:29
          • Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W związku z tym zwracamy się z prośbą o pomoc w stworzeniu listy zakupowej nowości wydawniczych, o które chcemy wzbogacić bibliotekę szkolną.

Bardzo prosimy  o wypełnienie ankiety, która pomoże nam poznać Wasze potrzeby.

Linki do ankiety umieścimy na stronie szkoły i dzienniku Librus.

Ankieta dla uczniów:

Ankieta dla rodziców:

Na propozycje czekamy do 11.05.2022 r.

Propozycje pożądanych tytułów można również wysyłać przez dziennik Librus do pani Teresy Gębskiej lub składać  osobiście w bibliotece.