• Wycieczka do Olsztynka

     • 16 września 2021r. klasy drugie brały udział w swojej pierwszej wycieczce szkolnej. Wyjazd do skansenu w Olsztynku był okazją do poznania przez dzieci architektury ludowej. Na warsztatach garncarskich uczniowie zmierzyli się z niełatwą sztuką … lepienia garnków. Rozwijaniu umiejętności manualnych towarzyszyła świetna zabawa. Drugoklasiści zwiedzili również wystawę wyrobów artystycznych w Hucie Szkła  Artystycznego oraz wzięli udział  w pokazie wytwarzania szkła dekoracyjnego, który zrobił na nich ogromne wrażenie. „ Szczęśliwcy”, którzy wykazali się refleksem i wiedzą podczas konkursu nt. technologii produkcji i ciekawostek związanych ze szkłem wrócili do domu z nagrodami.

      Anna Ryżkowska
      Barbara Schroter

     • Ognisko klas III

     • Korzystając z przepięknej, słonecznej pogody, uczniowie klasy III a i III b z wychowawczyniami postanowili 28 września 2021 r. opuścić szkolne mury i udać się na Błonie Jonkowskie. Tam czekało na wszystkich ognisko, przygotowane przez rodziców. Piekliśmy pyszne kiełbaski a później mieliśmy czas na zawody sportowe. Aura tego dnia sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu. Wszyscy bawiliśmy się naprawdę dobrze. Czas mijał nieubłaganie szybko, a my już planujemy następne takie spotkanie.

      Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu ogniska.

     • Wycieczka klas III do ZOO

     • 16 września klasy III pojechały na wycieczkę do gdańskiego ZOO. Podczas wyjazdu pogoda nam nie sprzyjała ale za to humory bardzo dopisały. Zobaczyliśmy niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Pluszowe zwierzaki i pamiątki z ZOO również były dla nas atrakcją. Będą nam przypominać miły dzień w Gdańsku. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem , ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolego czasu na świeżym powietrzu, ale też  skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Wróciliśmy do domów troszkę zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.

    • BLEBLEBLE
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

      Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji: XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 1 października 2021 r.

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

      27.09 - 30.09.2021 r. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      01.10.2021 r. Egzaminy z tabliczki mnożenia.  Wezmą w nich udział uczniowie klas III-VIII.

      Uczeń wybiera los z 5  przypadkami mnożenia lub dzielenia. Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Koordynatorzy lokalni:
      Barbara Augusiewicz
      Monika Szot

     • UBEZPIECZENIE UCZNIÓW NA ROK SZKOLNY 2021/2022

     • Wpłat rodzice powinni dokonywać przelewem na nr konta 

      20 2130 0004 2001 0292 4173 0002
      InterRisk T U. S.A
      Oddział w Olsztynie

      ul. Kajki 3

      tytułem: imię i nazwisko ucznia, data urodzenia, telefon rodzica

      np. Jakub Kowalski, 01.02.2011, tel ………………..

      Bardzo prosimy o dokładny opis przelewu, gdyż w przypadku pełnej identyfikacji będziemy zmuszeni do zwrotu składki. Termin do którego należy opłacić składkę mija 10 października.


      Rodzice będą mogli wybrać cztery  warianty ubezpieczenia:

      1. składka 40 zł – suma ubezpieczenia – 23.000 zł
      2. składka 55 zł – suma ubezpieczenia – 33.000 zł
      3. składka 68 zł – suma ubezpieczenia – 41.000 zł
      4.
      składka 125 zł – suma ubezpieczenia – 80.000 zł

     • Dzień kropki

     • 15 września z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły przeprowadzono zajęcia rozwijające kreatywność i odwagę. Dzięki temu popularnemu na całym świecie dniu, dzieci wraz z bohaterką książki „The Dot” odkrywały swoje talenty, mierzyły się z pokonywaniem nieśmiałości, zadaniami plastycznymi i co ważne świetnie się bawiły.

    • BLEBLEBLE
     • Kondolencje

     • „Nigdy nie jesteśmy gotowi na odejście naszych Rodziców, a oni odchodzą...”

      Pani Jolancie Witkowskiej płynące z głębi serc wyrazy współczucia oraz wsparcia i otuchy z powodu śmierci Taty

      składają Dyrektor i cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie

     • Narodowe Czytanie

     • ,,NARODOWE CZYTANIE’’ 2021

      4 września br. odbyła się 10. edycja Narodowego Czytania . Tegoroczną lekturą była ,,Moralność pani Dulskiej’’ Gabrieli Zapolskiej.

      Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do tej akcji. 3 września, w piątek, przy współudziale zaproszonych gości, czytaliśmy fragmenty tej komedii, a klasy młodsze wprowadzaliśmy w świat bajek i bajeczek. W propagowaniu idei czytelnictwa i eksponowaniu dzieł literatury polskiej wzięli udział członkowie naszej lokalnej społeczności: sołtys wsi Jonkowo, pani Teresa Pralicz; nasz ksiądz proboszcz, Krzysztof Chrostek; przedstawiciel Urzędu Gminy w Jonkowie, pani Maja Mindak; pensjonariusz DPS w Jonkowie, pan Zygmunt Markowski oraz nasi szanowni Rodzice oraz nauczyciele. Nie zabrakło też gości z zewnątrz. Naszą akcję wsparła również aktorka z Teatru Lalek z Olsztyna, pani Jagna Polakowska, oraz współpracujący od dawna z naszą szkołą pan Arkadiusz Łakomiak, poeta, który czytał własne utwory naszym najmłodszym uczniom.

      Dzięki nim tegoroczna edycja miała szczególny wymiar. Podkreśliła ogromną rangę czytania w naszym życiu.

                                                                 Organizatorzy : nauczyciele języka polskiego i biblioteki

     • OPŁATA ZA OBIADY NA MIESIĄC WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK

     • OPŁATA ZA OBIADY NA MIESIĄC WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK

      WYNOSI 40 x 2,50 = 100,00 zł

      PŁATNE DO 15.09.2021 NA NUMER KONTA :

      80 8857 0002 3001 0100 0912 0001

      W TYTULE WPISUJEMY IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA/DZIECI, KLASĘ I MIESIĄC, ZA KTÓRY DOKONYWANA JEST WPŁATA.

      Prosimy o terminowe dokonywanie wpłat za obiady. Opłaty nieterminowe i z błędną kwotą będą zwracane.