• Zrzutka na remont biblioteki szkolnej

• Biblioteka to ciche serce każdej ze szkół.
              Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała zbiórkę pieniędzy na remont naszej szkolnej biblioteki. Zwracamy się z prośbą o wsparcie, które pomoże nam i naszym uczniom odnowić to gruntownie nieremontowane od dziewięciu lat pomieszczenie. Zebrane środki pozwolą wymienić wykładzinę, pomalować ściany, wstawić nowe regały i przede wszystkim stworzyć miejsce w którym dzieci będą chciały posiedzieć chwilę dłużej.
              Wpłat można dokonywać pod adresem: https://zrzutka.pl/gpmg3x

Zapraszamy również do licytowania pod adresem: https://www.facebook.com/groups/2869439840050781/?ref=share

Dziękujemy!

• Informacja dotycząca opieki dla dzieci przedszkolnych w wakacje

• Gmina Jonkowo na chwilę obecną nie zmienia wcześniejszej decyzji o możliwości zapewnienia opieki dla dzieci przedszkolnych w wakacje, jednakże ostateczna decyzja podjęta będzie w terminie późniejszym i uzależniona od sytuacji związanej z pandemią.

• 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

• 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku, a data obchodów nie jest przypadkowa.  Związana jest z nazwą zaburzenia - trisomia 21.

W tym dniu zakładamy dwie różne, kolorowe  skarpetki, aby w ten sposób okazać swoją solidarność z osobami z zespołem Downa. Przyłącz się do nas.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.  Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Impreza odbywała się już w takich krajach , jak: Japonia, Belgia.  Rosja, Hiszpania, Indie, Nowa Zelandia, Egipt, Stany Zjednoczone. Polska była także gospodarzem Międzynarodowego  Dnia Książki dla Dzieci w 1979 roku.

W celu promocji literatury dla dzieci zachęcamy uczniów klas I-III naszej szkoły do wykonania ilustracji do swojej ulubionej książki. Rysunki należy opatrzyć imieniem i nazwiskiem autora  oraz tytułem. Z przygotowanych prac powstanie gazetka promująca to święto.

Grażyna Stolc i Teresa Gębska