• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 2 października 2020 r.
            Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.
            28.09 - 01.10.2020. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
            02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia. Wezmą w nich udział uczniowie klas III-VIII.
            Uczeń wybiera los z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

Koordynatorzy lokalni:
            Monika Szot
            Katarzyna Żokowska

• JESTEŚMY W PROGRAMIE #SUPERKODERZY!

• Z radością informujemy całą społeczność szkolną, że dzięki zaangażowaniu dwóch Waszych kolegów z kl. VI a: Michała Markiewicza i Wiktora Snitkowskiego Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jonkowie zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange „#SuperKoderzy”.

Pomimo trudnej sytuacji związanej z COVID-19 i krótkiego czasu na przygotowanie, chłopcy nakręcili nie tylko jeden filmik przewidziany regulaminem, ale i dodatkowy drugi. Filmik promuje naszą szkołę i wyjaśnia, dlaczego chcemy przystąpić do programu.

„#SuperKoderzy” to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4 – 8. To nauka podstaw programowania, robotykii możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

Uczniowie będą się uczyć kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, j. polskiego czy angielskiego. Nowe kompetencje zyskają także nauczyciele, a szkoła otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętów multimedialnych.

Jeszcze raz dziękujemy chłopcom za ich zaangażowanie i gratulujemy odniesionego sukcesu.

Opiekunowie:
            Sylwia Kowitz - Łońska