• MŁODZI AKTYWIŚCI

     • W dniu 18 maja odbyły się Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży. Udział w nich wzięło prawie 700 osób. To pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprosił wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

      Konsultacje "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia" to wydarzenie, w trakcie którego podejmowane były dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich było  zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

      Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone były  na sześć obszarów tematycznych: "edukacja i szkolnictwo wyższe", "rynek pracy i

      przedsiębiorczość", "społeczeństwo obywatelskie i kultura", "polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa", "zdrowie i sport" oraz "ekologia i klimat".

      Nasze uczennice Agata Kabała klasa VIa, Angelika Pięknik klasa VIIa oraz Katarzyna Narwojsz klasa VIIIb wzięły aktywny udział w tworzeniu tego dokumentu.

      Oto relacje uczennic zaangażowanych w konsultacje:

      „Spotkanie pt. “Wojewódzkie konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” było bardzo ciekawe i rozwijające. Omawiano tam problemy współczesnego świata w grupach: przedsiębiorczość, klimat, gospodarka, sport, polityka prorodzinna. Uczestniczyłam w grupie zajmującej się między innymi problemami rynku pracy, braku aktywności zawodowej wśród dorosłych otrzymujących świadczenia pieniężne, w tym 500+. Poruszaliśmy tam problemy niechęci zatrudniania młodych pracowników oraz brak przygotowania młodzieży do startu na rynku pracy. Uważam, że takie spotkanie jest dobrym sposobem na wymianę doświadczeń i poglądów. Bardzo ciekawie spędziłam czas.”
      Katarzyna Narwojsz VIIIB 

      „Uważam, że warto jest brać udział we wszelkiego rodzaju projektach. Było to dla mnie nowe doświadczenie, dzięki któremu mogłam sprawdzić samą siebie. Sądzę, że każdy powinien angażować się w takie inicjatywy, gdyż daje nam to wiele możliwości. Oprócz tego, bez wątpienia możemy nauczyć się nowych rzeczy, które zapewne przydadzą się nam w przyszłości.”
      Angelika Pięknik klasa VIIa

    • BLEBLEBLE
     • Podziękowanie

     • Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „zrzutka.pl”. Dzięki Państwa wielkim sercom zebraliśmy kwotę 6503 zł, którą wesprzemy remont biblioteki szkolnej. Bardzo się cieszymy, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej zjednoczyliśmy się i możemy wesprzeć szkołę w podnoszeniu jakości jej pracy, do której uczęszczają Nasze pociechy. Finansowe i organizacyjne wspieranie działalności statutowej szkoły jest jedną z naszych kompetencji, do której realizacji tak licznie i wspaniałomyślnie Państwo się włączyli. Jesteśmy otwarci na Państwa inicjatywy. Mamy nadzieję, że współpraca między nami – rodzicami, szkołą i lokalnymi władzami będzie się owocnie rozwijała i przynosiła wiele satysfakcji w kolejnych latach.
      Przewodniczący Rady Rodziców
      Krzysztof Pięknik

     • Rekrutacja uzupełniająca - przedszkole

     • Z dniem 31 maja 2021r. rozpoczynamy uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022!

      Prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej”, który jest dostępny wraz ze wzorami odpowiednich dokumentów w zakładce „szkoła – rekrutacja” oraz w sekretariacie szkoły. Terminy rekrutacji zostały określone Zarządzeniem nr 12/2021 z dnia 29 stycznia 2020r. Czytelnie wypełniony „Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy szkole” należy złożyć do 9 czerwca 2021r., do godz. 15.00 w sekretariacie szkoły lub też przesłać wersję elektroniczną na maila spjonkowo@jonkowo.pl pamiętając o konieczności doniesienia oryginału zgłoszenia do sekretariatu w późniejszym terminie.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Wyniki konkursu Zabierz flagę na wycieczkę

     • Uczniowie przyłączyli się do  obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Uczcili też  rok 2021, który Sejm RP ustanowił Rokiem Konstytucji 3 Maja. Wykonali pracę konkursową- zdjęcie wybranego miejsca z flagą w tle. 

       

      Jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujące prace:

      W kategorii klas I-III

      I miejsce Joanna Trocha klasa IIb

      II miejsce  Oliwia Dobosz klasa Ia

      III miejsce Damian Kotowski klasa IIIb

       

      W kategorii klas IV-VIII

      I miejsce Alicja Leleniewska klasa VIIIa

      II miejsce Marek Kiczkajło klasa IVa

      III miejsce Zuzanna Paprota,  Dominika Szymczak klasa VIA

      Wyróżnienia:

      Nikola Hojda klasa IVa, Julia Bernad klasa IVB, Matylda Burcz klasa V, Tomasz Majsterek klasa VIB, Dominika Szymczak klasa VIIa, Emilia Kotowski klasa VIIIb.

      Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

      Organizatorzy: Barbara Augusiewicz, Elżbieta Przystawko

     • Warsztaty

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła  w styczniu i w maju wzięła  udział w Warsztatach z Wyzwaniem prowadzonych przez wolontariat studencki w ramach programu PROJEKTOR.

      Warsztaty z Wyzwaniem powstały, aby stworzyć dzieciom warunki do samodzielnego zrozumienia problemów współczesnego świata. Wolontariusze – studenci, zaangażowani do prowadzenia zajęć, pokazują dzieciom, że tematy, które są ważne w dorosłym życiu, nie muszą być trudne i nudne w nauce.
      Są one dostosowane do formy nauczania zdalnego i w całości odbyły się on-line.

      Uczniowie klasy IVb zrealizowali wyzwanie Świadomy Ja - żyję i działam w cyfrowym świecie.

      Uczniowie klas IVa, IVb oraz V zrealizowali wyzwanie Szczęśliwy Ja - lubię siebie i innych.
      Warsztaty z Wyzwaniem to dwa spotkania zespołu studentów z klasą oraz praca nauczyciela-wychowawcy  z klasą pomiędzy tymi spotkaniami.

      Uczniowie mieli możliwość pracy z osobami spoza naszego środowiska, przedstawili się i opowiadali o sobie, w formie zabawy pobudzali swoją wyobraźnię, uczyli się argumentowania własnego zdania. Dzieci wyrażały pozytywne opinie o realizowanym projekcie.

      Dziękujemy wolontariuszkom za zaangażowanie i czas poświęcony na wspólną zabawę.

      Szkolny koordynator Elżbieta Przystawko

     • Podwórko NIVEA

     • Szanowni Państwo,
      serdecznie zachęcamy do udziału w akcji Podwórko NIVEA, w której bierze udział Nasza szkoła. Możemy wygrać 1 z 20 placów zabaw, który będzie skłaniał uczniów do bycia razem, aktywnego spędzania czasu i ułatwi nawiązanie przyjaźni. Już od 24 maja można głosować poprzez formularz na stronie internetowej https://podworko.nivea.pl/2021/lokalizacja/210-jonkowo
      Codziennie można oddawać 1 głos! Akcja trwa do 15 lipca, liczymy na Państwa wsparcie !!!!

      Wszelkie pytania proszę kierować do pedagogów szkolnych, postaramy się pomóc :)

       

       

    • BLEBLEBLE
     • Kondolencje

     • „Ludzie, których kochamy zostają na zawsze,
      bo zostawili ślady w naszych sercach”

      Pani Bogumile Matejek
      płynące z głębi serc wyrazy współczucia
      z powodu śmierci taty

      składa

      Dyrektor oraz Koleżanki i Koledzy
      ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki
      w Jonkowie

     • Wyniki konkursu o Świętym Józefie.

     • W związku z rokiem świętego Józefa, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas I-VIII. Zadaniem uczniów klas I-III było namalowanie portretu św. Józefa, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli namalować scenę z życia świętego Józefa. Jury postanowiło nagrodzić następujące prace:

      W kategorii klas I-III:

      I miejsce:
      Hanna Bartycha - klasa Ib
      Szymon Dzięgiel - klasa Ib

      II miejsce:
      Michał Szymański - klasa IIIa

      III miejsce:
      Julian Ziemnicki - klasa IIb

      Wyróżnienia:
      Kacper Rozbicki - klasa IIb
      Aleksander Przystup - klasa IIIb

       

      W kategorii klas IV-VIII:

      I miejsce:
      Emilia Kotowski - klasa VIIIb

      II Miejsce:
      Julianna Wiśniewska - klasa VIIIa
      Maria Michalska - klasa VIc

      III miejsce:
      Maciej Prusik - klasa IVa

       

      Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!