Strona główna
Aktualności
Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki u przedszkolaków
- 24.03.2026
Dzieci z naszego przedszkola dwukrotnie radośnie powitały wiosnę, biorąc udział w tradycyjnym pochodzie z Marzanną. Podczas spaceru śpiewały wiosenne piosenki i żegnały zimę.Oraz 20 marca obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki, okazując solidarność i akceptację dla osób z zespołem Downa poprzez założenie kolorowych, nie do pary skarpetek.Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i wiosenna atmosfera.
- Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki u przedszkolaków: Czytaj więcej
Instrument dla Pani Wiosny
- 24.03.2026
Uczniowie klas pierwszych w ramach klasowego konkursu własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne z materiałów recyklingowych, inspirowane wiosną - jej kolorami, dźwiękami oraz budzącą się do życia przyrodą. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Powstały niezwykłe instrumenty m.in. grzechotki, bębenki, gitara. Każda praca jest niepowtarzalna i oddaje radosny charakter tej pory roku.Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zdolności artystycznych oraz promowania postaw ekologicznych. Dziękujemy za udział :) Organizatorzy: Wychowawczynie klas pierwszych Aniela Małaczek i Karina Wasilewska
- Instrument dla Pani Wiosny: Czytaj więcej
Szalony Wiosenny Tydzień klas 1-3 i Przedszkolaków
- 23.03.2026
W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny był wyjątkowo radosny i pełen kolorów! Uczniowie klas 1-3 oraz Przedszkolaki świętowali nadejście tej pięknej pory roku podczas Szalonego Wiosennego Tygodnia, który obfitował w kreatywne pomysły i świetną zabawę.
Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i atrakcje. Wśród nich znalazły się m.in.:Dzień na opak, kiedy wszystko było... odwrotnie!
- Szalony Wiosenny Tydzień klas 1-3 i Przedszkolaków: Czytaj więcej
Szkoła Myślenia Pozytywnego
- 23.03.2026
W ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego klasa III A zrealizowała zadanie pt Uważne uczenie się. Celem zadania było wzmacnianie motywacji do nauki poprzez rozwijanie strategii uważnego uczenia się. To była wartościowa lekcja, która nauczyła nas, że spokojna głowa i uważność pomagają nie tylko w nauce ale i w codziennym życiu.
- Szkoła Myślenia Pozytywnego: Czytaj więcej
Wyjazd klasowy do kręgielni
- 22.03.2026
20 marca uczniowie klas 4b i 5a wzięli udział we wspólnej integracji, podczas której mierzyli swoje siły na torach kręglarskich oraz przy stołach bilardowych. Sportowa rywalizacja w duchu fair play stała się doskonałą okazją do zacieśnienia koleżeńskich więzi i aktywnego wypoczynku poza szkolnymi ławkami. Wspólna zabawa pozwoliła obu zespołom klasowym lepiej się poznać i zintegrować w radosnej atmosferze.
- Wyjazd klasowy do kręgielni: Czytaj więcej
Projekt edukacyjny "Zdrowie mam - o siebie dbam"
- 20.03.2026
W naszej szkole zrealizowano jednodniowy projekt edukacyjny pod hasłem Zdrowie mam - o siebie dbam, skierowany do uczniów klas 4-8. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie umiejętności współpracy i prezentacji.
Podczas zajęć uczniowie pracowali w zespołach nad różnorodnymi zadaniami dostosowanymi do wieku. Najmłodsi tworzyli piramidy zdrowego stylu życia i przygotowywali sałatki, starsi opracowywali talerze zdrowia, zestawy ćwiczeń czy analizowali zawartość cukru w napojach. Najstarsi uczniowie zajęli się analizą etykiet produktów oraz opracowaniem kodeksu zdrowych nawyków. Ważnym elementem projektu były także działania kulinarne - każda klasa przygotowała zdrowe potrawy do degustacji.
- Projekt edukacyjny "Zdrowie mam - o siebie dbam": Czytaj więcej
Zmierz się ze smogiem. Oddychaj czystym powietrzem!
- 19.03.2026
Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Nasza szkoła bierze w nim udział. Uczniowie klas IIIb i VIIa wzięli udział w lekcji otwartej na temat smogu oraz jego wpływu na nasze zdrowie. Na uczniów czekały zagadki, animacje na temat smogu i jego wpływu na środowisko, w tym zdrowie ludzi. Wspólnie szukaliśmy pomysłów na to, jak możemy przyczynić się do walki o czyste powietrze w codziennym życiu. Uczniowie klasy VIIa wykonali plakaty, które zostały skierowane do całej społeczności szkolnej. Organizatorzy: Zbigniew Kraśnicki, Barbara Schröter
- Zmierz się ze smogiem. Oddychaj czystym powietrzem!: Czytaj więcej
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
- 19.03.2026
List do Rodziców
Drodzy Rodzice!
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Kwotę, która została nam przyznana, rozdysponowaliśmy na trzy obszary:
1. Wyposażenia biblioteki w nowe kanapy
- Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025: Czytaj więcej
Warsztaty wielkanocne w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
- 17.03.2026
Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku. Zajęcia były okazją do poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych charakterystycznych dla Warmii i Mazur.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały ciekawej opowieści etnograficznej o dawnych obrzędach związanych ze świętami Wielkanocy. Następnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych, podczas których wykonywały wielkanocne dekoracje oraz poznawały symbole świąt, takie jak palma wielkanocna czy jajko.
- Warsztaty wielkanocne w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku: Czytaj więcej
Historia szkoły
Pierwsze wzmianki źródłowe o istnieniu szkoły w Jonkowie, pochodzą z XVI wieku. Była to placówka przykościelna, o której regularnie donoszą sprawozdania z wizytacji biskupich. Lekcje odbywały się w pomieszczeniach kościoła, a prowadzili je zwykle kościelni.Nasz patron
Tadeusz Kościuszko urodził się 4 lutego 1746 r. w Mereczowszczyźnie na Białorusi, jako czwarte dziecko miecznika brzeskiego Ludwika Tadeusza, pułkownika regimentu buławy polnej litewskiej oraz szlachcianki Tekli z Ratomskich.Poznaj nas bliżej
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń w naszej szkole.
Partnerzy