• Strona główna

      • Witamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie

        • Jesteśmy kreatywni

          • Uczymy się

            • Bawimy się

              • Świętujemy

                • Dbamy o bezpieczeństwo

                  • "Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi." - Tadeusz Kościuszko

                  • Aktualności

                      • Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki u przedszkolaków

                      • 24.03.2026
                      • Dzieci z naszego przedszkola dwukrotnie radośnie powitały wiosnę, biorąc udział w tradycyjnym pochodzie z Marzanną. Podczas spaceru śpiewały wiosenne piosenki i żegnały zimę.Oraz 20 marca obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki, okazując solidarność i akceptację dla osób z zespołem Downa poprzez założenie kolorowych, nie do pary skarpetek.Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i wiosenna atmosfera.

                      • Powitanie Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki u przedszkolaków: Czytaj więcej
                      • Instrument dla Pani Wiosny

                      • 24.03.2026
                      • Uczniowie klas pierwszych w ramach klasowego konkursu własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne z materiałów recyklingowych, inspirowane wiosną - jej kolorami, dźwiękami oraz budzącą się do życia przyrodą. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Powstały niezwykłe instrumenty m.in. grzechotki, bębenki, gitara. Każda praca jest niepowtarzalna i oddaje radosny charakter tej pory roku.Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania zdolności artystycznych oraz promowania postaw ekologicznych. Dziękujemy za udział :) Organizatorzy: Wychowawczynie klas pierwszych Aniela Małaczek i Karina Wasilewska

                      • Instrument dla Pani Wiosny: Czytaj więcej
                      • Szalony Wiosenny Tydzień klas 1-3 i Przedszkolaków

                      • 23.03.2026
                      • W naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny był wyjątkowo radosny i pełen kolorów! Uczniowie klas 1-3 oraz Przedszkolaki świętowali nadejście tej pięknej pory roku podczas Szalonego Wiosennego Tygodnia, który obfitował w kreatywne pomysły i świetną zabawę.

                        Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i atrakcje. Wśród nich znalazły się m.in.:Dzień na opak, kiedy wszystko było... odwrotnie!

                      • Szalony Wiosenny Tydzień klas 1-3 i Przedszkolaków: Czytaj więcej
                      • Szkoła Myślenia Pozytywnego

                      • 23.03.2026
                      • W ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego klasa III A zrealizowała zadanie pt Uważne uczenie się. Celem zadania było wzmacnianie motywacji do nauki poprzez rozwijanie strategii uważnego uczenia się. To była wartościowa lekcja, która nauczyła nas, że spokojna głowa i uważność pomagają nie tylko w nauce ale i w codziennym życiu.

                      • Szkoła Myślenia Pozytywnego: Czytaj więcej
                      • Wyjazd klasowy do kręgielni

                      • 22.03.2026
                      • 20 marca uczniowie klas 4b i 5a wzięli udział we wspólnej integracji, podczas której mierzyli swoje siły na torach kręglarskich oraz przy stołach bilardowych. Sportowa rywalizacja w duchu fair play stała się doskonałą okazją do zacieśnienia koleżeńskich więzi i aktywnego wypoczynku poza szkolnymi ławkami. Wspólna zabawa pozwoliła obu zespołom klasowym lepiej się poznać i zintegrować w radosnej atmosferze.

                      • Wyjazd klasowy do kręgielni: Czytaj więcej
                      • Projekt edukacyjny "Zdrowie mam - o siebie dbam"

                      • 20.03.2026
                      • W naszej szkole zrealizowano jednodniowy projekt edukacyjny pod hasłem Zdrowie mam - o siebie dbam, skierowany do uczniów klas 4-8. Celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie umiejętności współpracy i prezentacji.

                        Podczas zajęć uczniowie pracowali w zespołach nad różnorodnymi zadaniami dostosowanymi do wieku. Najmłodsi tworzyli piramidy zdrowego stylu życia i przygotowywali sałatki, starsi opracowywali talerze zdrowia, zestawy ćwiczeń czy analizowali zawartość cukru w napojach. Najstarsi uczniowie zajęli się analizą etykiet produktów oraz opracowaniem kodeksu zdrowych nawyków. Ważnym elementem projektu były także działania kulinarne - każda klasa przygotowała zdrowe potrawy do degustacji.

                      • Projekt edukacyjny "Zdrowie mam - o siebie dbam": Czytaj więcej
                      • Zmierz się ze smogiem. Oddychaj czystym powietrzem!

                      • 19.03.2026
                      • Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Nasza szkoła bierze w nim udział. Uczniowie klas IIIb i VIIa wzięli udział w lekcji otwartej na temat smogu oraz jego wpływu na nasze zdrowie. Na uczniów czekały zagadki, animacje na temat smogu i jego wpływu na środowisko, w tym zdrowie ludzi. Wspólnie szukaliśmy pomysłów na to, jak możemy przyczynić się do walki o czyste powietrze w codziennym życiu. Uczniowie klasy VIIa wykonali plakaty, które zostały skierowane do całej społeczności szkolnej. Organizatorzy: Zbigniew Kraśnicki, Barbara Schröter

                      • Zmierz się ze smogiem. Oddychaj czystym powietrzem!: Czytaj więcej
                      • Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

                      • 19.03.2026
                      • List do Rodziców

                        Drodzy Rodzice!

                        W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Kwotę, która została nam przyznana, rozdysponowaliśmy na trzy obszary:

                        1. Wyposażenia biblioteki w nowe kanapy

                      • Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025: Czytaj więcej
                      • Warsztaty wielkanocne w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

                      • 17.03.2026
                      • Nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku. Zajęcia były okazją do poznania tradycji i zwyczajów wielkanocnych charakterystycznych dla Warmii i Mazur.

                        Podczas spotkania dzieci wysłuchały ciekawej opowieści etnograficznej o dawnych obrzędach związanych ze świętami Wielkanocy. Następnie uczestniczyły w zajęciach praktycznych, podczas których wykonywały wielkanocne dekoracje oraz poznawały symbole świąt, takie jak palma wielkanocna czy jajko.

                      • Warsztaty wielkanocne w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku: Czytaj więcej
                  • Historia szkoły

                    Pierwsze wzmianki źródłowe o istnieniu szkoły w Jonkowie, pochodzą z XVI wieku. Była to placówka przykościelna, o której regularnie donoszą sprawozdania z wizytacji biskupich. Lekcje odbywały się w pomieszczeniach kościoła, a prowadzili je zwykle kościelni.
                  • Nasz patron

                    Tadeusz Kościuszko urodził się 4 lutego 1746 r. w Mereczowszczyźnie na Białorusi, jako czwarte dziecko miecznika brzeskiego Ludwika Tadeusza, pułkownika regimentu buławy polnej litewskiej oraz szlachcianki Tekli z Ratomskich.
                  • Poznaj nas bliżej

                    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń w naszej szkole.
                  • Partnerzy

                    • {#1508} 2
                    • {#1508} 1
                    • {#1508} 3
                  • Partnerzy

                    • Odnośnik: ?
                    • Odnośnik: https://bip.jonkowo.pl/224/SP_Jonkowo/
                    • Odnośnik: https://www.jonkowo.pl/